CHP'den Gül'ün açıklamalarına tepki: Bunu Erdoğan'la yüz yüze konuşun Abdullah Bey

CHP'li Özel, cumhurbaşkanı adayı olarak önerilen Gül’ün, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ı kastederek yaptığı açıklamaya tepki gösterdi

CHP'den Gül'ün açıklamalarına tepki: Bunu Erdoğan'la yüz yüze konuşun Abdullah Bey

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, CHP Antalya milletvekili Deniz Baykal'ı kast ederek yaptığı açıklamayı değerlendirdi.

Mecliste düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin soruları cevaplayan Özel, konu hakkında bir soruya da yanıt verdi.

'NEDEN DENİZ BAYKAL'A İHTİYAÇ DUYUYORSUNUZ?'

Özel şöyle konuştu: "Abdullah Gül ve (Cumhurbaşkanı) Recep Tayyip Erdoğan'ın birbirlerine mesaj vermek, konuşmak, eleştirmek, had bildirmek için Sayın Deniz Baykal'ın açıklamalarını kullanıyor olmalarına gerçekten şaşırmamak elde değil. Bu AK Parti'nin kendi iç meselesidir. Sayın Abdullah Gül'e iç mesele konusunda yaptığı hatırlatmayı bu boyutuyla iade etmek gerekir. Hükümete, 'Evet'e destek vermek vermemek, bir takım çelişkiler bir yana, bunu yüz yüze konuşun Abdullah Bey. Neden Deniz Baykal'a ihtiyaç duyuyorsunuz?" 

'ERDOĞAN VE GÜL'ÜN ÇAY İÇECEK KADAR HUKUKLARININ KALDIĞINI ÜMİT EDİYORUZ'

Özel, şöyle devam etti: "Gidin konuşun. Bu sizin partinizin iç meselesi. Şaşırdık bunları duyduğumuza. Bundan sonraki süreçte Erdoğan ve Gül'ün birbirlerine bir telefon mesafesinde olup, bir çay içebilecek hukuklarının kalmış olduğunu ümit etmek isteriz. İkisi de birbirlerini takip eden ve tarafsızlık yemini etmiş cumhurbaşkanlarıdır."

'BAŞBAKAN'IN BU YAKLAŞIMINI ÇAĞRI OLARAK YENİDEN GÖRÜYORUZ'

Meclis tarafından seçilecek Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeliği için adayların belirleneceği alt komisyona üye vermemelerine ilişkin Başbakan Binali Yıldırım'ın yaptığı açıklamaya da değinen CHP'li Özel, şunları söyledi: "Sayın Başbakan'ın yaklaşımını bir çağrı olarak yeniden görüyoruz. 'Muhalefet gelsin otursun müzakere etsin, olan oldu geride kaldı HSK ve uyum yasalarında birlikte çalışalım' gibi bir yaklaşım gözükmektedir."

'BU ÖZÜR GELMEDEN BAŞBAKAN BOŞUNA ÇIRPINMASIN'

Özel, şöyle devam etti: "Sayın Başbakana sorarlar: Yüksek Yargıyı şekillendirmek için teröristle masaya oturulur mu? FETÖ'cü, darbeciyle senin işin ne orada? Bütün kampanya boyunca 18 maddeyi anlatacağına 23 milyonu görüp de sonrada ‘biz size terörist demedik' diye günah çıkarmaya çalışan başbakana sorarlar: Hani biz teröristtik, hani FETÖ'cüydük, hani biz darbeciydik? Bize niye ihtiyacın var? Bizi meydan meydan hedef gösteriyordu. Şimdi neden hedefinde değil de ilgi odağın olduk biz senin? Önce meclise gel, kürsüye çık, 23 milyon için bir özür dile bakalım. 'Biz 3 oy fazla alabilmek için çok ağır hakaretler bulunduk. Vekilleri kanalıyla asillerden özür diliyoruz' deyin. Ondan sonra çağrı yapmaya yine bir yüzün olur. Ne cevap vereceğimizi yine biz biliriz. Bu özür gelmeden, Sayın Başbakan boşu boşuna çırpınmasın."
 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2017, 18:14

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER