CHP'den 'en büyük teşekkür' Selahattin Demirtaş'a

CHP’li Yıldırım Kaya Meclis’te İstanbul seçimini değerlendirdi

CHP'den 'en büyük teşekkür' Selahattin Demirtaş'a

CHP’li Yıldırım Kaya Meclis’te yaptığı konuşmada Selahattin Demirtaş’a teşekkür etti. Kaya konuşmasında, “Kendi özgürlüğünü düşünmeden, Türkiye’nin barışı için cezaevinden, ‘Türkiye’nin barışa, demokrasiye ihtiyacı var’ diye mesaj gönderen Selahattin Demirtaş’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yıldırım Kaya, yenilenen İstanbul seçimine ilişkin TBMM’de değerlendirmede bulundu. “Gözünüz aydın çocuklar, gözünüz aydın öğrenciler, gözünüz aydın öğretmenler, gözünüz aydın veliler, gözünüz aydın İstanbul, yeni bir hayat başlıyor” dedi.

 Kaya şöyle devam etti:

“0-4 yaş arasındaki çocukların anneleri ve babaları, çocuklarıyla birlikte İstanbul’un dört bir yanını artık özgürce dolaşabilecek, hangi parka gitmek istiyorsa, hangi ilçeye gitmek istiyorsa oraya gidecek. Çünkü İstanbul’da yeni bir başlangıç var. Tıpkı gezinin çocukları gibi. Karadeniz’in hırçın delikanlılarından birisi şu anda Türkiye’nin umudu olarak İstanbul’da bir başlangıç yaptı.”

Selahattin Demirtaş’a teşekkür eden Kaya, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“En büyük teşekkürü, kendini, kendi haklarını düşünmeden, toplumun özgürlüğünü düşünerek cezaevinden ‘Türkiye’nin barışa ihtiyacı var, demokrasiye ihtiyacı var’ diye mesaj yollayan, burada parlamentoda milletvekilliği yapmış Selahattin Demirtaş’a ediyorum.” Kaya’nın sözleri, CHP ve HDP sıralarından alkışlarla karşılandı.

DEMİRTAŞ'IN MESAJI

Selahattin Demirtaş, 23 Haziran açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Sanırım kafa karışıklığı, kararsızlık falan yoktur. Olmaması da gerekir kanımca. Çünkü çoktan seçmeli bir seçim değil bu. Demokrasi, barış, adalet, eşitlik, özgürlükler için bir yol açmak istiyorsak HDP’nin seçime ilişkin tavrı anlamlı ve önemlidir. Bizler eşitçe, kardeşçe, barış içerisinde bir arada yaşamak isteyen yurttaşlarız. Hepimiz büyük acılar, zulümler, haksızlıklar yaşadık, yaşıyoruz. Buna rağmen güzel bir gelecek umudumuzu asla yitirmedik, çünkü bunun için mücadele ediyoruz. Bugün için, Sn İmamoğlu’nun söyleminin desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Çünkü biz birlikte güzeliz. HDP olmadan, HDP’yi dışlayarak hiçbir şey yeterince güzel olmaz. Birileri de artık anlasın ki, ‘zorla güzellik’ de olmaz.” 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 11:59

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdul kerim genç.
Abdul kerim genç. - 1 yıl Önce

Sayın başkana bnilerce selam o hep barış istedı.

Yusuf can
Yusuf can - 1 yıl Önce

Adamsin sen başkan sen istedin mi biz yapmazmiyiz

Seyit Rıza
Seyit Rıza - 1 yıl Önce

1920 de güvendikleriniz ile bunlar(CHP)arasındaki fark siyasal İslamcı akp kadardır.bunlarin hepsi aynı,asla hiç biride güvenilmez.yüz yıldır size yaptıklarından ders almamış olamazsınız,aman! Aman! Dikkat!zalimleride ,zulumlerinide asla unutmayın!...

SIRADAKİ HABER