CHP'de ön seçim: Denizli'de Adnan Keskin listeye giremedi

Denizli'de resmi olmayan kesin sonuçlar açıklandı; listenin ilk üç sırasında iki kadın aday yer aldı

CHP'de ön seçim: Denizli'de Adnan Keskin listeye giremedi

Deniz'lide CHP'nin ön seçiminde birinci ve üçüncü sırada kadın adaylar yer aldı. Resmi olmayan kesin sonuçlara göre;  Melike Basmacı 6 bin 891 oyla ilk sırada yer aldı. İkinciliği Kazım Arslan 6 bin 609 oyla kazanırken, üçüncü sırada yine bir kadın aday yer aldı. Gülizar Biçer Karaca 5 bin 798 oyla üçüncü sıraya oturdu. Denizli Barosu eski Başkanı Adil Demir 5 bin 602 oyla dördüncü, Ahmet Divarcı 3 bin 280 oyla beşinci, Halis Ödel 2 bin 893 oyla altıncı ve Ali Asker Kantürk 2 bin 791 oyla yedinci sırada yer aldı.

ADNAN KESİN'E ŞOK

Gerçek Gündem'in haberine göre; ön seçimde en büyük sürprizi ise eski Bayındırlık Bakanı ve eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin yaşadı. Keskin, 7 milletvekili bulunan Denizli’de listeye giremedi, 2 bin 780 oyla sekizinci olabildi.

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu kesin olmayan sonuçları açıkladıklarını belirterek, "CHP’nin demokrasi şöleni Denizli’de bir kez daha taçlanmıştır. Denizli’de de demokrasi şöleni yaşadık. Bugün yapılan demokrasi şöleninin kaybedeni yoktur. Sadece hizmet yarışı anlamında emek içine girmişler, katkılarını en üst noktaya çıkarmak için mücadelelerini sürdürmüşlerdir. Sıralamanın çok değişmeyeceği bir seçim sonucu var. Melike Basmacı Denizli’de kesin olmayan sonuçlara göre birinci sırada seçilme başarısını göstermiştir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2015, 23:43

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER