CHP'de kurultay çağrısına hangi ilden ne kadar destek geldi?

CHP Genel Merkezi'nde yapılan çalışmanın sonucunda imza veren delegelerin illere göre dağılımının listesi çıkarıldı

CHP'de kurultay çağrısına hangi ilden ne kadar destek geldi?

CHP Genel Merkezi'nde yapılan çalışmanın sonucunda imza veren delegelerin illere göre dağılımının listesi çıkarıldı. 81 ilin bulunduğu listede, kurultay için hangi şehirden ne kadar imza toplandığı yer aldı. 

24 Haziran seçimleri sonrası başlayan olağanüstü kurultay tartışmalarında muhaliflerin topladıkları imzalar CHP Genel Merkezi'ne teslim edildi. Genel Merkez ellerine ulaşan noter tasdikli imza sayısının 605 olduğunu söylerken, muhalifler 622 imza teslim ettiklerini açıkladı. Ayrıca illere göre imza dağılımın yer aldığı listede 605 imza var. 
 
Muhaliflerin imzaları teslim etmesinin ardından CHP Genel Merkezi’nde yapılan çalışmanın sonucunda imza veren delegelerin illere göre dağılımının listesi çıkarıldı. 81 ilin yer aldığı listede kurultay için imza toplayanların hangi şehirden ne kadar imza aldıkları yer alıyor. Muhaliflerin Kemal Kılıçdaroğlu’nun memleketi olan Dersim'in de aralarında olduğu Şırnak, Amasya, Çankırı, Sinop’tan imza alamadı, Muharrem İnce’nin memleketi Yalova’nın da aralarında bulunduğu Sakarya, Manisa, Kilis, Aksaray, Bartın, Batman, Bilecik, Düzce ve Hakkari illeri tam sayıda imza verdi.
 
Ayrıca CHP’de 144 milletvekilinden 10 milletvekili ve 60 kişilik Parti Meclisi’nden 12 üye olağanüstü kurultayın toplanması için imza verirken, 15 kişilik Yüksek Disiplin Kurulu’ndan ise 4 üye olağanüstü kurultayın toplanmasını istedi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2018, 20:40

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER