CHP 15 Temmuz törenine katılacağını açıkladı

CHP, 'davet edilmediklerini söyleyerek törene katılmayacağını' açıklamıştı

CHP 15 Temmuz törenine katılacağını açıkladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan yaptığı basın açıklamasında parti olarak 15 Temmuz törenlerine katılacaklarını belirtti. 

Tezcan açıklamasında, “Demokrasiyi savunan, ortadan kaldırmayacak, yok etmeyecek ifade edecek her türlü Meclis etkinliğinde yer alacağız.

Bu çerçevedeki Meclis törenlerinin dışında olmamız mümkün değil. 

Bu nedenle 15 Temmuz anmaları çerçevesinde cumartesi günü gündüz Genel kurulda hazır bulunağız. Bugünkü Meclis’e yürüyeceğiz. Resmi tören içerisinde yer alacağız. Sabaha karşı yapılacak liderlerin konuşmasında da sayın genel başkanımız konuşma yapacak. Yani bu programa katılacağız” dedi. 

‘Davetiyenin ellerine dün ulaştığını belirten Tezcan “Meclis törenlerinin dışında olmamız mümkün değil. 

Bu nedenle 15 Temmuz anmaları çerçevesinde cumartesi günü gündüz Genel kurulda hazır bulunacağız. Sayın genel başkanımız orada bir konuşma yapacak. Daha sonra  gece 00.13’te 16 Temmuz sabaha karşı birinci Meclis’te başlayan 00.13’teki yürüyüşte sayın genel Başkanımız ile bütün milletvekillerimiz ile hazır olacağız.

Oradan bugünkü Meclis’e yürüyeceğiz. Resmi tören içerisinde yer alacağız.

Sabaha karşı yapılacak liderlerin konuşmasında da sayın genel başkanımız konuşma yapacak. Yani bu programa katılacağız” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 12:35

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
muhalif
muhalif - 3 yıl Önce

chp den daha fazlasi beklenemez.ancak bu kadar olabiliyorlar...

SIRADAKİ HABER