Cem Uzan, Babacan ve Şener'i hedef aldı

Muhalefeti bölmek üzere anlaşarak Türkiye'ye dönme hazırlığı yaptığı iddia edilen Uzan'dan dikkat çeken paylaşım

Cem Uzan, Babacan ve Şener'i hedef aldı

Türkiye’ye dönüş hazırlığı yaptığı bilinen ve kurucusu olduğu Genç Parti vasıtasıyla siyasete gireceği öne sürülen Cem Uzan, sosyal medyadan yaptığı son paylaşımlarla dikkat çekti.

Muhalefeti bölme amacıyla anlaşmalı olarak dönüş yapacağı iddia edilen Uzan, yurt dışına kaçmasına sebep olduklarını söylediği kişilerin fotoğraflarını paylaştı.

Uzan’ın paylaşımlarından biri de CHP’de siyasete devam eden eski bakan Abdülatif Şener ile AK Parti’den ayrılarak parti kurmak üzere olan Ali Babacan oldu.

Uzan, twitter hesabından bu iki ismin de fotoğraflarını koyarak “Uzan Ailesi’ne kurulan kumpasın sorumlusu hırsızlar Ali Babacan – Abdüllatif Şener” diye yazdı.

YENİDEN YARGILAMA BAŞVURUSU YAPMIŞTI

Cem Uzan’ın Türkiye’ye dönüşü ve yeniden yargılanması konusuna ilişkin kurucusu olduğu Genç Parti tarafından geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı düzenlenmişti. Genç Parti Hukuk Müşaviri ve parti sözcüsü Metin Altmışkara, “Cem Uzan siyasete girişinin bedelini tüm aile fertleriyle birlikte çok fazla ve ağır ödemiştir. Uzan ailesine karşı FETÖ tarafından büyük bir ustalıkla komplo yapılmıştır. 50 yıllık bir grup ve holding ortadan kaldırılmıştır. Uzan ailesinin hak arama mücadalesi devam etmektedir. O gün yaşananları Hanefi Avcı Haliçte Yaşayan Simonlar kitabında açıklamıştı. Yargılayan 26 hakimin 16’sı FETÖ’cüdür” demişti. Altışkara, yeniden yargılama için başvuru yaptıklarını ve Türkiye’ye dönüşle ilgili hukuki sürecin başlatıldığını açıklamıştı.

Avukat Altmışkara ayrıca, “Kongre hazırlığı vardır. Ülkede bir erken seçim kararı yok. Fakat Parti olarak her zaman seçime hazırız” ifadesini kullanmıştı.

2009’DAN BERİ YURT DIŞINDA

Star TV ve Star Gazetesi’nin yanı sıra İmarbankası ve TELSİM gibi dev şirketlerin eski sahibi Cem Uzan 2002 yılında Genç Parti’yi kurarak siyasete atıldı. 3 Temmuz 2003’te İmar Bankası ve Adabank’a Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konuldu.

Şubat 2004’te ise TMSF; İmar Bankası soruşturmasını genişletti. Soruşturma çerçevesinde Uzanlar’ın birçoğu hakkında ihtiyati tedbir kararı bulunan 219 şirketinin yönetimine el konuldu.

2. Ergenekon iddianamesinde, Şener Eruygur’u askeri darbeye teşvik ettiği iddia edildi. Daha sonra ise, Eylül 2009’da gizli yollardan Türkiye’yi terk etti. 12 Ekim 2009 tarihinde, Fransa’ya yaptığı siyasi sığınma başvurusu kabul edildi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2019, 14:02

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER