Celal Doğan HDP'den aday oluyor

Celal Doğan, ‘CHP'den istifa edip HDP'ye katılacağım’ diye konuştu

Celal Doğan HDP'den aday oluyor

Halkların Demokratik Partisi (HDP), eski Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve uzun yıllar Gaziantepspor Başkanlığı'nı yürüten Celal Doğan’a adaylık için teklifte bulundu.

Radikal'e konuşan Doğan, HDP'nin teklifini kabul ettiğini söyledi.

Celal Doğan şunları söyledi: "Üç gün önce İstanbul 'da Ahmet Türk, Aysel Tuğluk, Sırrı Süreyya Önder ile bir yemek yedik. Bu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın bilgisi dahilinde bana milletvekili adaylığı teklif ettiler. Ben de teklife prensip olarak evet dedim. Şimdi onlar parti kurullarında bu kararı değerlendirecekler" dedi.

CHP'DEN İSTİFA EDİP HDP'YE KATILACAĞIM’

CHP 'den henüz istifa etmediğini söyleyen Celal Doğan "CHP'nin benden bir talebi olmadı. Ben de bir talepte bulunmamıştım. Zaten vekil olmayı düşünmüyordum. Biliyorsunuz 34 yaşında milletvekili olmuştum. HDP'den teklif gelince Türkiye'nin demokratikleşme sürecine ve sorunlarının çözümüne katkım olabileceğini değerlendirdim ve teklifi kabul ettim. HDP’den bana herhangi bir il teklifi yapılmadı.  Şimdi onlar kurullarında değerlendirecek ben de CHP'den istifa edip HDP'ye katılacağım" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2015, 14:06
YORUM EKLE