Çavuşoğlu: Netanyahu'nun PKK'ya sempatisi var

Çavuşoğlu, Erdoğan'ın ‘devlet terörü' estirmekle suçladığı Netanyahu için "PKK'ya sempatisi var" dedi

Çavuşoğlu: Netanyahu'nun PKK'ya sempatisi var

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tunus ziyareti sırasında soruları yanıtladı.

Burada İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için kullandığı "Yahudi düşmanı Erdoğan tarafından her gün trolling'e maruz kalıyorum" ifadesini değerlendiren Çavuşoğlu, şunları söyledi:

— Netanyahu son zamanlarda huzursuz çünkü Suriye'yi bölemeyeceğini anladı. Netanyahu'nun YPG/PKK ile Suriye'yi bölme amacındaydılar, PKK'ya sempatisi var. Planları bozuldu. PKK ile Netanyahu'nun ortak özelliği her ikisinin de bebek katili olmasıdır.

'CESEDİ NE YAPTIKLARINI BİZE BİLDİRMEDİLER'

Bakan Çavuşoğlu, İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturmasına ilişkin gelen soruyu da yanıtladı:

— Türkiye'deki Cemal Kaşıkçı soruşturması derinleştirilerek devam ediyor. Diğer taraftan bazı ülkelerde bu konuyu Birleşmiş Milletler'in gündemine taşıma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunları yaparken Suudi Arabistan'dan bulgularını paylaşmalarını devam ediyoruz. Cemal Kaşıkçı'yı öldürenler, onun cesedini parçalayanlar ve cesedi yok edenler Suudi Arabistan'da ve bu talimatı verenler de Suudi Arabistan'da. Henüz daha cesedi ne yaptıklarını da bize bildirmediler. Yerel işbirlikçiden bahsettiler daha onun adını da bize bildirmediler. Bu sorulara cevap verecek olanlar da şu anda Suudi Arabistan'da" sözleriyle yanıtladı.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2018, 15:58

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adallet
Adallet - 2 yıl Önce

Adallet yoksunu demokrasiden korkan diktedor beyinli zalim bebek katileri vanpir katil sarayda bu firavun kimseyi konusturmuyor ya feto veya pkk diye tutukluyor alcaklar zalimler bir gun hesap verecek basta bebek kaniyla beslenen esek sanra koyunlar

Yahut
Yahut - 2 yıl Önce

Dünyada akp işid ten daha kahbe kaleş insan yer yüzünde varmı

ismet bardakci
ismet bardakci - 2 yıl Önce

bu turp pici hem isid bitti diyor hemmde artiklarini erdogan temizliyecek diyor ypg binlerce kisisni kaybederek isidi yendi pastayida iside hertürlü destegi sunan erdoganmi yiyecek ?

SIRADAKİ HABER