Çavuşoğlu: İslam dünyasında da Erdoğan kıskançlığı başlamış

Çavuşoğlu, Amerika'nın tehdidi karşısında orada dik duramadığını savundu

Çavuşoğlu: İslam dünyasında da Erdoğan kıskançlığı başlamış

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Kültür Merkezi'nde düzenlenen "AKP Alanya İlçe 5. Gençlik Kolları Olağan Kongresi"nde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çavuşoğlu, "Bugünlerde içeride olduğu gibi dışarıda, Batıda olduğu gibi, İslam dünyasında da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kıskançlığı başlamış. Haddini aşanlar var. Hadsiz, sen kimsin? Sen bugün ümmet için ne yaptın?" dedi.

 Büyük Türkiye'nin öneminin idrak edilmesi gerektiğini anlatan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Büyük Türkiye olmazsa başımıza gelecek felaketleri unutmayalım. Büyük Türkiye olduğumuz zaman dünya lideri nasıl olacağımızı aklımızdan çıkarmayalım. Gördünüz, görüyorsunuz sadece Kudüs için söylemiyorum. On, on beş sene öncesini de söylüyorum. Somali için açlıktan kıvranan insanlar için de söylüyorum. Türkiye olmazsa bizden başka kılını kıpırdatan başka bir ülke var mı? Bizden duyarlılık gösteren ülke var mı? Bizden başka sesini çıkarabilen bir lider var mı? Bizim gibi Recep Tayyip Erdoğan gibi dik duran bir lider var mı? Bugünkü gücümüzle bunu yapıyoruz. İnanıyoruz çünkü Rabbimize inanıyoruz. Milletimize güveniyoruz. Milletimiz de uyandı artık."

"Senin derdin Filistin'i bölmek. Abbas'ı götürüp, bir tane Dahlan denen ahmağı, haini, ajanı getirmek. Senin derdin tüm inananları terörist ilan ederek, Müslümanları, ümmeti bölmek. Senin derdin, oturmuşsun paranın üstünde, o parayla ümmeti ve Müslüman dünyasını bölmek. Kime hizmet ediyorsun, o paraları nereye akıtıyorsun, nerelere veriyorsun hangi lobilere, nasıl para aktardıklarını görüyorsunuz. Madem bu kadar ümmet için düşkünsün iki gün önce New York'ta nerdeydiniz? Filistin Dışişleri Bakanı'nın yanında, Recep Tayyip Erdoğan'ın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dışında kim vardı?"

Kimsenin New York'a gidip, Amerika'nın tehdidi karşısında orada dik duramadığını savunan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Filistin Dışişleri Bakanı ile New York'a gittiklerini söyledi.

"Orada korkuyu yendik. Biz kimseden korkmayız. Ama biz orada korkanların korkusunu yendik. Tir tir titriyordu bazı Müslüman ülkeler. Oylamaya katılamayanlar oldu. Bazı büyükelçiler New York'u terk emişlerdi. Oy verdiler de korkularından New York'ta duramadılar, tatile gitmişler o beyfendiler, hanımefendiler." ifadelerini kullanan Çavuşoğlu, tarihi bir oylama olduğunu, sadece Kudüs, Filistin için değil, BM tarihindeki en kritik oylamalardan biri olduğunu söyledi.

‘TÜM ÜMMETİN UMUDU BİZİZ’

Çavuşoğlu, "Bazı büyükelçiler bizim Müslüman kardeşimiz olan ülkelerin büyükelçileri New York'ta şehri terk etmişlerdi. Neden? Ağababalarından korkuyorlardı. Yazıklar olsun size. Ama biz yeri geldi liderimiz 'one minute' dedi, yeri geldi 'Sen ancak öldürmeyi bilirsin' dedi, yeri geldi dünyaya meydan okudu. Kudüs'ü hiçbir zaman yalnız bırakmadık, yalnız da bırakmayacağız. Kudüs'ün kınalı kuzularını biz yalnız bırakmayacağız, onların umudu biziz. Tüm ümmetin umudu biziz." diye konuştu.

Kaynak: NTV

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2017, 17:53

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER