Çavuşoğlu: CHP içinde PKK’yı destekleyen, DHKP-C’li milletvekilleri var

Çavuşoğlu, “PKK, DHKP-C hayır derken CHP’nin evet demesi mümkün mü” dedi

Çavuşoğlu: CHP içinde PKK’yı destekleyen, DHKP-C’li milletvekilleri var

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’da anayasa değişiklik referandumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP’ye yönelik iddialarda bulunan Çavuşoğlu, "CHP içinde Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen çok milletvekili var ön seçimlerle gelmiş. PKK’yı destekleyen milletvekilleri var, DHKP-C’li milletvekilleri var" dedi.

Koalisyon dönemlerini eleştiren Çavuşoğlu, ’Seçimler bizim dönemimizde zamanında olmaya başladı. ABD, 225 yıl önce başkanını seçmeye başlamış Trump, 45. başkan. Yani ABD’de 225 yılda 45 başkan, Türkiye’de 93 yılda 65 hükümet" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’nın Finike ilçesinde gündemi değerlendirdi.

Çavuşoğlu’nun açıklamaları şöyle:

"MHP ile yola çıktık ve halkımızın huzuruna geldik. Peki bu referanduma hayır diyenler kim? CHP içinde tabanda evet diyen de var hayır diyen de var ama CHP yönetimi hayır diyor. Çünkü biliyor ki yüzde 51 şartı olunca hiçbir zaman cumhurbaşkanlığını elde edemeyecekler. İlk turda olmasa bile ikinci tura gidilecek ve yüzde 51’i alan cumhurbaşkanı olacak. Millet bunları uzun zamandır iktidara getirmiyor çünkü bunların karnesini çok iyi biliriz biz iç ve dış politikada.

İkinci sebep ise CHP içinde Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen çok milletvekili var ön seçimlerle gelmiş. PKK’yı destekleyen milletvekilleri var, DHKP-C’li milletvekilleri var. Şu anda askerimize, polisimize, sivillerimize saldıran PKK içinde DHKP-C de var ve DHKP-C üyesi milletvekilleri var. Bunu söylemekten utanç duyuyorum ama CHP içinde ön seçimle seçilmiş DHKP-C’li milletvekilleri var.

PKK, DHKP-C hayır derken CHP’nin evet demesi mümkün mü. PKK, FETÖ, DHKP-C ve DEAŞ niye hayır diyor, çünkü bu sistem istikrarı getirecek, Türkiye bugünkü Türkiye’den daha büyük olacak. Büyürse güçlenirse bölemeyecek darbe yapamayacaklar. Türkiye Cumhuriyetinden bırakın bir karış toprak, bir taş bile alamayacaklar çünkü o toprakların altına onları gömüyoruz dağda, şu anda taşın altına gömüyoruz ve biliyorlar ki bir daha oralardan çıkamayacaklar."

(Kaynak: CNN Türk)

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2017, 19:35

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
ARAS
ARAS - 3 yıl Önce

evet geçerse chp ni̇n akti̇f si̇yaset yapan demokrat olarak bi̇li̇nen bütün mi̇lletveki̇lleri̇ni̇n tutuklanacaği anlamina mi geli̇yor acaba?

Murat Kazar
Murat Kazar - 3 yıl Önce

Bre Allah rızası için hangileri olduğunu söyleyin bizde bilelim. Kim..? Hangileri..?

SIRADAKİ HABER