Çankırı'da HDP milletvekili adayı gözaltına alındı

Çankırı'da HDP müşahitine yönelik saldırı üzerine olay yerine giden HDP milletvekili adayı Selvinaz Göçmen gözaltına alındı

Çankırı'da HDP milletvekili adayı gözaltına alındı

Çankırı'da Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nde bir HDP'linin linç edilmek istenmesi üzerine olay yerine giden HDP milletvekili adayı Selvinaz Göçmen gözaltına alındı.

Göçmez Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

ETHA'nın telefonla ulaştığı Göçmez, olayı şöyle anlattı: "Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nde bir arkadaşımıza sandık başkanı kim olduğunu soruyor. Arkadaşımız HDP müşahit kartını gösteriyor. Ardından yaşlı bir adam gelip, 'Sen şöyle gelebilir misin?' diyerek arkadaşımızı dışarıya çıkartıyor. Ardından 50 kişilik bir grubun lincine maruz kalıyor.

Yerel basın saldıranların HDP'li olduğunu söylüyor. Bu saldırının ardından diğer okullarda da müşahit arkadaşlarımıza tehditler geliyor. Ben, arkadaşlarım ile birlikte Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ne geldim. Arkadaşımıza sahip çıkmak isterken gözaltına alındım. Abdullah adında bir arkadaşımızın da kimliği karakolda, ancak kendisine ulaşamıyoruz. Hâlâ gözaltındayım, avukatlarımın gelmesini bekliyorum." (ETHA)

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2015, 19:09

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER