Bülent Arınç reklam yaptı

Uludağ Üniversitesi'nde öğrencilere bir gazetenin adını vererek, başka gazete okumamalarını önerdi...

Bülent Arınç reklam yaptı

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Uludağ Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada öğrencilere bütün gazeteleri okuyarak kafalarını karıştırmamalarını belirterek "Zaman'ı okuduğunuzda siz de başka gazeteleri okumaya gerek kalmayacağını anlayacaksınız" ifadesini kullandı.

Uludağ Üniversitesinde (UÜ) öğrenim gören bir grup öğrenciyle Holiday Inn Hotel'in bahçesinde bir araya gelen Arınç, gençlerden okumalarını, incelemelerini, arkadaşlarıyla güzel dostluklar kurmalarını istedi.

Arınç, üniversitedeki en büyük hastalığının, ''cinnet'' derecesinde kitap okumak olduğunu, şimdi o günleri özlediğini ifade ederek, şöyle devam etti:

''Çünkü elime gazeteden başka kitap alamaz noktaya geldim. Günlük haberlerde ne var acaba diye gazeteye bakıyorum. Onlar da o kadar çok ki o kadar değişik şeyler yazıyorlar ki her birini okurken kitap okuyamıyoruz. Siz biraz gazeteden uzak kalın. Kaldı ki Türkiye'de öyle bir gazete var ki her şey onun içerisinde, onu takip ederseniz zamanla her şey daha iyi anlaşılır. Evet. Yani emin olun, Zaman'a baktığınızda, Zaman'ı okuduğunuzda başka bir şey karıştırmaya gerek kalır mı kalmaz mı diye siz düşünün, ben buradan bir şey söylersem, 'medyadan sorumlu adam ne dedi bakın' derler sonra. Zaten şimdiden kaptı onlar cümleyi. Değerli kardeşlerim önce ona bakın, ihtiyaç duyarsanız hepsine bakarsınız.''

POSTA


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER