Bozdağ’dan 'savaşa hayır' diyen TMMOB ve TTB’ye: Terör sevici bu yönetimler değiştirmelidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “terör seviciler” diye hedef gösterdiği “savaşa hayır” diyen kurumlara hükümetten tepki gelmeye devam ediyor

Bozdağ’dan 'savaşa hayır' diyen TMMOB ve TTB’ye: Terör sevici bu yönetimler değiştirmelidir

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Afrin operasyonuna karşı 'Savaşa hayır' bildirisi yayınlayan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipler Birliği'ne (TTB) yönelik açıklamalarda bulundu.

TTB ve TMMOB’u “terör”e destek verdiğini öne süren Bozdağ, TTB ve TMMOB yöneticilerini Erdoğan’ın kullandığı “terör seviciler” ifadeleri ile suçladı.

TTB ve TMMOB’un isimlerinden 'Türk'ü çıkarmaları gerektiğini savunan Bozdağ, Twitter hesabından şöyle yazdı:

“Türk Tabibler Birliği (TTB) ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) yönetimleri, bugüne dek terör örgütlerinin, teröristler, terör saldırıları ve terör örgütü katliamlarına dair en ufak bir eleştiri dahi yapmadığı, ama dara ve zora düştükçe onlara destek verdiği açıktır.

İnsan Hakları ve barış kavramları; artık bu yönetimlerin terör seviciliğini örtemez hale gelmiştir. Sahi, TTB ve TMMOB yönetimleri, gerçekte kimleri temsil ediyorlar? Türk tabib, mühendis ve mimarları ve çıkarlarını mı yoksa terör örgütleri ve çıkarlarını mı temsil ediyorlar?  

Bu haliyle; Türk Tabibler Birliği yönetimi, Türk tabiblerini; Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği yönetimi,Türk mühendis ve mimarlarını temsil edemez ve  adlarında “Türk” ismini kullanamazlar. Türkiye’de bu kadar milletini, bayrağını,vatanını ve devletini seven tabib, mühendis ve mimar varken, TTB ve TMMOB yönetiminin hala terör sevicilerin elinde olması, tabibler, mühendisler ve mimarlar  için utanç verici, Türkiye içinse kabul edilemez, bir durumdur.  

Türk Tabibler Birliği ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği yönetimleri,ya görevlerini bırakmalıdır ya da adlarındaki ”Türk” ismini çıkarmalıdır veyahut da milletini ve devletini seven tabibler ile mühendis ve mimarlar,terör sevici bu yönetimleri değiştirmelidir.”(HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2018, 10:20

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adam
Adam - 4 yıl Önce

Kendi sözün yok mu

SIRADAKİ HABER