Bozdağ'dan Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesine saldırıya tepki: Yapanları lanetliyorum

Bozdağ: Adli yargı önünde yaptıklarının hesabını verecekler

Bozdağ'dan Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesine saldırıya tepki: Yapanları lanetliyorum

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenaze törenine yapılan saldırıyı 'çirkin' olarak niteledi.

NTV'de konuşan Bozdağ, şunları söyledi:

"Öncelikle merhumeye Allah'tan rahmet diliyorum. Olan hadiseyi kabul etmek mümkün değil. Dinimize, geleneklerimize uymayan bir davranış. Kabul etmemiz mümkün değil. 20-25 kişilik bir grup bu davranışı yapıyor. Polisimiz olay yerinden uzaklaştırıyor. Aile cenazeyi defnetmekten vazgeçiyor. Ailenin kararına saygı duyulacağı açıklaması yapıldı. Şunu da söylemek istiyorum cenazenin çıkarılması bu 20-25 kişinin yaptığı bir iş değildir. Bunu onları savunmak için söylemiyorum, bu daha büyük bir saygısızlık olur.

Bizim inancımıza göre ölen insanların defnedileceği yerlerde yapılacak olan şeyler bellidir. Bu tür davranışların kimseye faydası yok. Aksine terör örgütlerini mutlu edecek, toplumu birbirine düşürmek isteyen çevrelerin arayıp da bulamadığı şeylerdir. Milletimizin her ferdinin uyanık olması ve bu kişilerin yapacakları şeylerin kuvveden fiile geçmeden engel olması gerekir. Bir kere daha bu saldırıyı kınıyor ve yapanları lanetliyorum. Bu çirkinliği yapan şahıslarla ilgili adli tahkikat başlatıldı. Adli yargı önünde yaptıklarının hesabını vereceklerdir."

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2017, 18:39

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Firat
Ali Firat - 3 yıl Önce

Sen ve kirli zihniyetine Lanet olsun

Vahdet
Vahdet - 3 yıl Önce

Bir cenazeye bu ülkede saygı gösterilmiyorsa bilinki üsteki tabakaların verdiği cesaretendir bu altada yayıliyor türkiyenin gidişatı kütiye gidiyor faşizm çesaretlendiriliyor fındık işçileri infaz edıliyor sonu vahim bu cemaatçi iktidar artık türkiyeyi yönetemiyor acıl bir erken seçime ihtiyaç vardır sellavatla bismillahla bu ülke ileriliyemez cahiliye dönemini yaşıyoruz herşey çıglığndan çıkmiştir aziz nesinin dediği gibi 1993 te hala toplumun yüde yetmişi aptaldır

SIRADAKİ HABER