Bir 'HDP'yi kapatma' sinyali daha: Akdoğan da Bahçeli gibi 'hukuk'a vurgu yaptı

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan: En aykırı görüşler siyasette yer bulabiliyor, örgütsel destekle bunları dayatmak demokrasiyi rehin almak olur; buna millet ve hukuk izin vermez

Bir 'HDP'yi kapatma' sinyali daha: Akdoğan da Bahçeli gibi 'hukuk'a vurgu yaptı

HDP'lileri 'Kandil siyasetçileri' olarak tanımlayarak Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bir an önce devreye girip 'hukuku çalıştırması' gerektiğini söyleyen MHP lideri Devlet Bahçeli'den sonra Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan da 'hukuka' vurgu yaparak HDP'yi kapatma sinyallerini verdi.

Sosyal medya üzerinden gündeme dair açıklamalar yapan Akdoğan, AKP'yi 'örnek' gösterirken isim vermeden HDP'yi hedef aldı. Akdoğan, "En aykırı görüşler siyasette yer bulabiliyor, örgütsel destekle bunları dayatmak demokrasiyi rehin almak olur.Buna millet ve hukuk izin vermez," dedi.

Yalçın Akdoğan şu mesajları paylaştı:

"Silahlı mücadele yedeğinde süren çatışmacı kimlik siyaseti demokrasiye değil ayrışmaya hizmet eder. AK Parti’nin birlik siyaseti doğru olandır.

"Hem silah, hem siyaset olmaz. Bir yanda parmak sallayan, diğer yanda keleş sallayan… Hukuka ve devlete meydan okuyan kaybeder.

"Siyasetin normalleşmesi/demokratikleşmesi terörize edilmesine son verilmesinden geçiyor.Terör ve şiddet desteğiyle siyaseti zorluyorlar.

"En aykırı görüşler siyasette yer bulabiliyor, örgütsel destekle bunları dayatmak demokrasiyi rehin almak olur. Buna millet ve hukuk izin vermez."

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2015, 18:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
mert
mert - 3 yıl Önce

yahu bu adamin yüzü her gecen gün daha cok patatese benziyor. biraz da sünger bob`u andiriyor ama ikisinin de eline su dökemez.

ama
ama - 3 yıl Önce

Niye hdpyi hedef gösteriyor akp biti

amed
amed - 3 yıl Önce

Alçak Akdoğan sizi başkan yapmayacagiz faşistsin Akdoğan

Rauf
Rauf - 3 yıl Önce

Bu akp devleti hakkımızı yiyorlarsa haram olsun Onları ALLAH a havele ediyorum

Amed
Amed - 3 yıl Önce

hiç bir halt edemezler. Yeter ki gücümüzün farkında olalım. sivil iradeye yapılan bu darbeyi bertaraf edeceğiz. Kürdistan süpürüldüler deli dana gibi saldırıyorla nafile..

zaza
zaza - 3 yıl Önce

adam başbakan yardımcısı olmuş ama nafile daha yazı yazmayı bilmiyor buna millet ve hukuk olacak başbakan yardımcısı olacak zatı muhterem yani ve ayrı yazılacak sizin tahsilinizden de şüpheliyim

engin
engin - 3 yıl Önce

sizden daha aykırı bir zihniyet olamaz yalçın faşo

aykırı insan
aykırı insan - 3 yıl Önce

insaf yahu. hitler bile akp kadar faşist değildi..