Binali Yıldırım'dan oğluyla ilgili iddialara yanıt

"Kesinlikle iftiradır, oğlum Venezuela'ya test kiti götürdü"

Binali Yıldırım'dan oğluyla ilgili iddialara yanıt

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Sedat Peker'in oğlu Erkan Yıldırım ile ilgili iddiaları için, "Bu kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyoruz. Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek bize yapılabilecek en büyük hakarettir, em büyük yanlıştır, tümüyle reddediyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da bazı özel programlarının ardından AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'na geldi. Erdoğan'ı AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Binali Yıldırım ile AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe karşıladı. Erdoğan, basına kapalı gerçekleştirilen görüşmelerin ardından il başkanlığından ayrıldı.

Binali Yıldırım ise partisinin İstanbul İl Başkanlığı önünde basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

'ÇAMUR AT İZİ KALSIN TÜRÜ BİR SUÇLAMA'

Yıldırım, "Bugünkü yayınladığı videoda oğlum Erkan Yıldırım'ı da zikretti. Öncelikli bu kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyoruz. Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek, bize yapılabilecek en büyük hakarettir, en büyük yanlıştır, tümüyle reddediyoruz. Bu olsa olsa çamur at, izi kalsın türünden bir suçlamadır. Unutmayalım ki, çamur atanın önce kendi elleri kirlenir. Oğlum Venezuela'ya gitmiştir. Orada bahsedildiği gibi ocakta şubatta değil, geçen sene aralık ayında gitmiştir. Ve beraberinde Covid ile mücadele amacıyla orada ihtiyaç sahiplerine test kiti, maske gibi bir takım malzemeler götürüp dağıttı. Ziyaret amacı da bundan ibarettir. O esnada Venezuela'da seçim olduğu için Türkiye dostluk grubu da oradaydı. O münasebetle onlarla da birlikte oldu. Bazı sosyal medya paylaşımlarda resmi heyetle gittiği ifade ediliyor. Bu da gerçek dışıdır, yanlıştır. Kendi imkanlarıyla, kendi biletini alarak, masraflarını karşılayarak, o ziyareti gerçekleştirmiştir" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2021, 13:09

YORUM EKLE
YORUMLAR
Türkiye
Türkiye - 3 ay Önce

Allah kahretsin sizin gibi namuslara pislikte boguluyorsunu, daha da beter ol lun cete pislikler elbet bunun bedeli olacak daha ne pislikler cikacak

bu da bir gerçeklik
bu da bir gerçeklik - 3 ay Önce

bunlara hala inanan olduğu sürece bunlarda yalan söylemeyi asla bırakmazlar.halkın çoğunun beyni o kadar küçükkü vaka gözünün önünde olsun ona bile inanmayabilir o derece beyin hücreleri irtibat kurma yetisinden yoksun.normalde böyle bir durumda akp milletvekillerinin çoğu istifa etmesi gerekir sonra üye olan halktan kimse varsa onlarda üye istifa dilecesi vermesi gerekir.yargıtay sitesinde 11 milyon üye yazıyor adamlar böyle kendilerine şuursuzca inanan bir kitle varken niye suçlarını kabul edip erkekçe biz bunları yaptık desinlerki tabi demezler.

alexander issajewitsch solschenizyn
alexander issajewitsch solschenizyn - 3 ay Önce

yalan söylediklerini biliyoruz!
yalan söylediklerini biliyorlar!
yalan söylediklerini bildiğimizi biliyorlar!
yalan söylediklerini bildiğimizi bildiklerini biliyoruz!
buna rağmen yalan söylemeye devam ediyorlar!
demiş yazar.
asıl soru bu cesareti kim veriyor.

Sirnakli
Sirnakli - 3 ay Önce

Hic bir Baba Anne 100/99 evladini kötu islere yönlendirmez

SIRADAKİ HABER