Başbakan’dan Afrin açıklaması: Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır

Başbakan, Zonguldak’ta gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Başbakan’dan Afrin açıklaması: Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Zonguldak il kongresinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım, "Terör örgütleri diyor ki, 'Kürtlere yönelik Türkiye operasyon yapıyor.' Külliyen yalan. Bakın, Afrin'de PKK, PYD, DEAŞ, YPG örgütlerinin baskısından, zulmünden bu toprakları terk eden 350 bin Kürt kardeşimiz Türkiye'ye sığındı, Türkiye'ye gelerek canını kurtardı. İşte bu operasyonun amacı bu alçakların bölgede yaptığı zulmü ortadan kaldırmak, ayrıca Fırat Kalkanı bölgesinden ve Afrin'den bölgemize yönelik terör saldırılarını da tamamen sonlandırmaktır." dedi.

AFRİN OPERASYONU

Başbakan Yıldırım, Afrin operasyonu hakkında ise, "En önemlisi de ülkemizin güney illerindeki can ve mal güvenliğini teminat altına almaktır. Hiç kimse bu durumu hafife almasın, bizim için söz konusu vatansa, gerisi teferruattır" ifadelerini kullandı.

"Soma'daki madencileri şehit olarak kabul eden düzenleme yaptık ve onlara bazı haklar verdik." diyen Başbakan Yıldırım, "Bu haklardan Zonguldak yararlanmamıştı. Şimdi bunu da düzeltiyoruz, Zonguldak Kömür İşletmesi'nde vefat eden kardeşlerimize de şehitlik mertebesi veriyoruz ve onların birer yakınını da kamuda işe alıyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

Başbakan Yıldırım sözlerine şöyle devam etti:

"Bugünlerde güney sınırımızda yeni yeni oyunlar sahneleniyor. Bir yandan güya müttefikimiz olan ülkeler bize söz üstüne söz veriyor, diğer yandan da bölgeye PKK, YPG, PYD, DEAŞ terör örgütlerini yerleştiriyorlar. Türkiye buna göz yumar mı, Türkiye terör örgütlerine pabuç bırakır mı? Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi gereğini yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Bunu niye yapıyoruz? Oradaki PKK, PYD, DEAŞ teröristlerinin yarın daha büyük belaları başımıza salmaması için yapıyoruz."

Kaynak: Habertürk

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2018, 09:06

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER