Başbakan Yıldırım: Darbe kesinlikle başarısızlıkla sonuçlanmıştır

Başbakan Binali Yıldırım, “Darbe kesinlikle başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Milletimiz rahat olsun, hayat artık normale döndü” dedi. Öte yandan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık da konuyla ilgili konuştu

Başbakan Yıldırım: Darbe kesinlikle başarısızlıkla sonuçlanmıştır

Başbakan Binali Yıldırım, 'darbe girişimi' sırasında zorla bildiri okunan TRT’yi ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

Yıldırım, “Darbe kesinlikle başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Milletimiz rahat olsun, hayat artık normale döndü” dedi.

Vatandaşlardan ‘sakin olmalarını’ isteyen Yıldırım, “Olayın tazeliğiyle, heyecanıyla aşırı tepkiler vermekten sakınalım. Silahlı Kuvvetler bizim geleceğimizdir, güvencemizdir. Silahlı Kuvvetlerimize zarar verecek bir davranış içinde olmayalım. Kurumsal kimliğini zedeleyen bir davranış içinde asla olmayalım” diye konuştu.

Yıldırım, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Silahlı Kuvvetlerle, vatanını, milletini, bayrağını seven her düzeydeki askerlerle onların kıyafetinin içine gizlenmiş paralel terör çetelerini birbirine karıştırmayalım. Onlar asker değil. Onlar vatandaşın üzerine acımasızca tankları süren, onları tarayan ve milletini öldürmek için gözünü bile kırpmayan canilerdir. Hak ettikleri her türlü cezayı alacaklardır.

'MİLLETİMİZ RAHAT BİR NEFES ALMIŞTIR'

“Milletimiz rahat bir nefes almıştır. Ancak işimiz bitmedi. Bundan sonra temizlik harekatını süratle yapacağız. Bir daha milletin iradesine karşı gelmeye çalışma cesaretini hiç kimse gösteremeyecek şekilde bu darbeci bozuntularının hak ettikleri cezayı vereceğiz.

“Gündüz normal hayat devam ediyor. İşimize gücümüze bakıyoruz. Çünkü çoluğumuzun, çocuğumuzun, ülkemizin işlerinin geri kalmaması lazım, maişetlerimizi temin etmemiz lazım. Ama akşam hem demokrasi nöbetine devam edeceğiz hem de demokrasi şöleni devam edecek. Bir müddet daha böyle devam edecek.”

BAKAN FİKRİ IŞIK: HİÇBİR UÇAĞIMIZ KAYIP DEĞİL

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra “Şu anda hiçbir uçağımız kayıp değil. Yunanistan’a giden helikopter dışında da envarterimizde olan tüm helikopterler mevcut. Bana da geldi, ‘5-6 helikopter uçak kayıp’ falan, böyle bir şeyin gerçekle uzaktan yakından alakası yok” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2016, 13:17

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER