Başbakan için “Kenan Evren“ benzetmesi

Numan Kurtulmuş “benzetti”

Başbakan için “Kenan Evren“ benzetmesi

Has Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, AKP'nin özellikle üzerinde durduğu "siyasi istikrar" meselesini geri tepecek bir argüman olarak gördüğünü ifade ederek, "Ne istikrarı, neyin istikrarı? Yoksullukta, kavgada, gürültüde, gelir dağılımda istikrar... İstikrar matah bir şey olsaydı 10 gün öncesine kadar Libya dünyanın en istikrarlı ülkesiydi. Tek başına istikrar bir anlam ifade etmez" dedi.

Kurtulmuş, "Her şeyi anlarım ama Sayın Başbakan'ın Kenan Evren üslubuyla konuşmasını anlamıyorum. Kenan Evren demişti, şimdi Sayın Başbakan aynı şeyi söylüyor; "iki partili bir sistem istiyorum' diyor. 12 Eylül rejiminin bütün ana hatlarını koruyor ve onun üzerinden bir istikrar oluşturmaya çalışıyor" diye konuştu.

-ADAYLARI TEŞKİLATLAR BELİRLEYECEK-

Has Parti'nin toplumda karşılığının olduğunu, bu partinin "tuttuğunu" söyleyen Kurtulmuş, seçmenin de "bir dahaki sefer mutlaka size oy vereceğim" dediğini belirtti. Ancak Kurtulmuş, seçmenden 12 Haziran 2011'de seçimlerinde oy istediğinin de altını çizdi. Seçimlerde baraj endişelerinin olmadığını da ifade eden Kurtulmuş, herhangi bir parti ile ittifak yapmayacaklarını kaydetti. Kurtulmuş, milletvekili adayı belirleme sürecinde ise ağırlığı teşkilatlara vereceklerini, sadece delegelerin değil, üyelerin de adayları tespit etmelerini sağlayacak bir sistem oluşturacaklarını kaydetti.

-AKP SEÇMENİ "ERDOĞAN'DAN SONRA NUMAN BEY BAŞBAKAN OLSUN' DİYOR-

Kurtulmuş, kendisinin AKP'den milletvekili adayı gösterilmesi gibi bir durumun olmadığını belirterek, ancak bazı AKP'li vekillerin ve parti yöneticilerinin bu anlamda bir düşünceleri olduğunu da sözlerine ekledi. Bunu bir "iyi niyet temennisi" olarak gördüğünü ifade eden Kurtulmuş, "AKP içinde seçmenine sorulan; "Tayyip Bey'den sonra kim Başbakan olsun?' sorusuna, "Numan Bey' ismi çok önce çıkıyor. Bu iyi bir şey ama bu aynı zamanda bu seçim için riskli bir şey. Biz nihayetinde muhalefetiz, biz AK Parti'yi özgürlük, adaletin tesis edildiği bir Türkiye konusunda, statükonun bu kadar ayarları bozulmuşken üstüne gitmeyen tavrı konusunda AK Parti'yi sıkıştırıyoruz, sıkıştırmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.

-CHP BELLİ BİR NOKTAYA GELİYOR, SONRA YIKIYOR-

Kurtulmuş, CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'um TSK için söylediği "kağıttan kaplan' sözlerini de hatırlatarak, "Allah herkese CHP gibi bir ana muhalefet nasip etsin, adam kalkıyor "kağıttan kaplan' diyor bütün iş bitiyor. CHP'li arkadaşlara onu dedik; "sağ olun elinize sağlık, bütün her şeyi yıkıyorsunuz. Belli bir noktaya gelince oluk gibi AK Parti'ye oy kaydırıyorsunuz" dedi.

Haberx

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER