Başbakan'dan 'Yeni bir devlet kuruyoruz' diyen Oğan'a: Şaka mı yapıyorsunuz?

Ayhan Oğan’ın ‘yeni devlet’ açıklamalarına AKP’den tepki gelmeye devam ediyor

Başbakan'dan 'Yeni bir devlet kuruyoruz' diyen Oğan'a: Şaka mı yapıyorsunuz?

Başbakan Binali Yıldırım,  AKP'li Ayhan Oğan’ın tepkilere neden olan ‘yeni devlet’ açıklamasını değerlendirdi.

Oğan’ın  "Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, bu yeni devletin kurucu lideri Erdoğan’dır" ifadelerini kendilerini bağlamadığını ifade eden Yıldırım, “Türkiye Cumhuriyeti devleti, 29 Ekim 1923'te kuruldu, 94 yıl içerisinde gelişti, büyüdü ve bugün Allah'a şükür bölgesinde ve dünyada hatırı sayılan bir ülke haline geldi. Onun için kimin ne söylediğinin önemi yok, bazı televizyon programcılarının, yorumcularının söylediği laflar, bizim partimizi bağlamaz" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Ayhan Oğan'ın ‘yeni devlet’ açıklamasını şöyle değerlendirdi:

"Şaka mı yapıyorsunuz? Türkiye Cumhuriyeti devleti, 29 Ekim 1923'te kuruldu. O da Osmanlı Devleti'nin devamı olarak kuruldu. 16 Türk devleti var, bu türk devletlerinin hepsi birbirinin devamıdır. Türkiye Cumhuriyeti de geçtiğimiz 94 yıl içerisinde gelişti, büyüdü ve bugün Allah'a şükür bölgesinde ve dünyada hatırı sayılan bir ülke haline geldi. Onun için kimin ne söylediğinin önemi yok, bazı televizyon programcılarının, yorumcularının söylediği laflar, bizim partimizi bağlamaz."

Başbakan Binali Yıldırım, Ayhan Oğan'ın açıklamaları hakkında, "Şaka mı yapıyorsunuz? Türkiye Cumhuriyeti devleti, 29 Ekim 1923'te kuruldu. O da Osmanlı Devleti'nin devamı olarak kuruldu. 16 Türk devleti var, bu türk devletlerinin hepsi birbirinin devamıdır. Türkiye Cumhuriyeti de geçtiğimiz 94 yıl içerisinde gelişti, büyüdü ve bugün Allah'a şükür bölgesinde ve dünyada hatırı sayılan bir ülke haline geldi. Onun için kimin ne söylediğinin önemi yok, bazı televizyon programcılarının, yorumcularının söylediği laflar, bizim partimizi bağlamaz."

AYHAN OĞAN NE DEMİŞTİ?

CNN Türk’te Ahu Özyurt’un sunduğu Türkiye’nin Gündemi programının dün akşamki bölümünde ‘yeni devlet’ tartışması yaşandı. Programın konuklarından AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Sivil Alan Platformu Başkanı Ayhan Oğan, “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan'dır” demişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2017, 19:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vahdet
Vahdet - 3 yıl Önce

Acilen muhalefet millet vekileri yani chp ve hdp top yekun istifa etmeleri gerekiyor bunlar herhalde cemaatlere güvenerek yeni bir devlet kuracaklarmış onlardan olmiyanlarida cezaevlerinden çörütüp tutsak alacaklar şimdi yaptıklari gibi zaten savcılarda teslim olmuş devletide parçalıyacaklar bu konuda herkes hasas olmalı ve savcılar harekete geçmeli yoksa cemaatler ülkeyi taslim alırlar hassas bir konu üstekiler dilendirmeseydi bir millet vekili bunu dile getirmezdi hadida değildi 6 ay içinde seçim olmali

SIRADAKİ HABER