Başbakan Binali Yıldırım'dan HDP'ye yanıt

Başbakan Binali Yıldırım, Meclis çalışmalarını durdurma kararı alan HDP ile ilgili açıklamalarda bulundu

Başbakan Binali Yıldırım'dan HDP'ye yanıt

Başbakan Binali Yıldırım, HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ dahil 9 milletvekilinin tutuklanması sebebiyle yasama faaliyetlerini durdurma kararı alan HDP'ye yanıt verdi. 

Yıldırım, "Millet sizi Meclis'e gitmezseniz millet de size seçimlerde gereğini yapar. Siz milli iradeyi tanımazsanız millet de sizi tanımaz. Yol yakınken bu yanlıştan dönün. Gelin Meclis'te her şeyi söyleyin" dedi.

Yıldırım'ın açıklaması şöyle: 

"Meclis'e gitmeyeceklermiş. Zaten çok da gelmiyorlar ya. Ara sıra geliyorlar. Millet, vekilini seçip Ankara'ya gönderiyor, niye git Meclis'e ihtiyacımız olan kanunları çıkart. E şimdi milletten vekaletten aldınız, biz milletten aldığımız vekaletin gereğini yapmayacağız. Aynı okula kıran öğrenciler gibi. Meclis'e gidecek milletin verdiği görevleri yapacaklar.

Ben Meclis'e gitmiyorum derseniz millete saygısızlık yapmış olursunuz. Meclis'e gitmezseniz millet de size gereğini yapar. Siz milli iradeyi tanımazsanız, millet de size gereğini yapar.

Onun için yol yakınken bu yanlıştan dönün kardeşim. Gelin Meclis'e ne diyecekseniz her şeyi söyleyin. Mesele konuşmak değil. Mesele fikrini ifade etmek değil. Mesele siyaseti kalkan olarak teröre karşı kullanmaktır. Hiçbir siyasetçi konumunu kullanarak teröre kalkan olamaz."

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 01:40

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER