Barajı geçen HDP'nin Mersin adayı Dengir Mir'den Erdoğan'a 'teşekkür'

Dengir Mir Mehmet Fırat: Cumhurbaşkanı’na teşekkür etmemiz lazım, bizi tekrar bir araya getirdi

Barajı geçen HDP'nin Mersin adayı Dengir Mir'den Erdoğan'a 'teşekkür'

HDP Türkiye genelinde %12.5 oranında oy alarak %10 barajını geçti. Sonuçların açıklanmasının ardından meclise girmesi kesinleşen HDP Mersin Milletvekili adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, Taraf'tan Miray Tamer'e konuştu.

Fırat şunları söyledi:

‘CUMHURBAŞKANINA TEŞEKKÜR ETMEMİZ LAZIM’

“Öncelikle Cumhurbaşkanı’na teşekkür etmemiz lazım. Bizi tekrar bir araya getirdi. Türkiye halkı hakikaten akıl ve adalet terazisini çok iyi kullandı ve siyasi derinliği de fazla olan bir halk. Siyasilerden daha fazla siyasi birikime, derinliğe sahip bir halk. Bugün bunu tekrar gösterdi. Tüm çok halkımıza teşekkür ediyorum”

‘DAVUTOĞLU VEKALETEN BAŞBAKAN’

Şu andaki sayın başbakan, genel başkan değildi zaten. Vekaleten oraya bırakılmış bir kişiydi. Dolayısıyla vekalet sürecektir, seçim süresince de gördük ki bu işi götüren Cumhurbaşkanı. Davutoğlu’nu güven oyuna sundu ve kaybetti. Seçimi kaybeden olursa istifa etmesi lazım.

‘YASAKÇI YASALARDAN KURTULMAMIZ GEREKİYOR’

Mutlu bir gün bugün, karanlık bir dönem sona eriyor. Türkiye siyaseti yeniden sağlam bir raya oturmaya başladı. Öncelikle demokratik, özgürlükçü bir anayasayı hayata geçirmek için çalışmamız gerekiyor. 12 Eylül ve Erdoğan’ın yasakçı yasalarından kurtulmamız gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2015, 21:51
YORUM EKLE