Bakan'a 'Hırsız var' pankartı açtı

Vatandaş tepkili…

Bakan'a 'Hırsız var' pankartı açtı

Yaklaşık 10 gündür seçim bölgesi Şanlıurfa'da seçim çalışmalarını sürdüren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, akşam saatlerinde Birecik İlçesi'ne gitti.

İlçede temaslarını sürdüren Bakan Çelik, Meydana Mahallesi'ndeki seçim bürosu açılışına katıldı ve toplanan kalabalığa hitap etti. AKP'nin Türkiye ve Şanlıurfa'da yaptığı çalışmaları anlatan Bakan Çelik, yerel seçimlerde AKP'li adaylara destek verilmesini istedi.

Bakan Çelik'in konuşma yaptığı sırada kalabalıkta bulunan bir kişi, üzerinde 'Hırsız var' yazılı dövizi havaya kaldırıp, 'Hırsız var, hırsız; uyanın. Açım aç' diye bağırdı. Partililerin tepki gösterdiği genç, polisler tarafından elindeki döviz indirilerek gözaltına alındı. Bakan Çelik ise, "Şu provakatörlüğe bakın" diyerek tepki gösterdi.

Bakan Faruk Çelik, daha sonra polislere gözaltına alınan gençle görüşmek istediğini söyledi. Bir süre gözaltına alınan H.A. ile görüşen Bakan Çelik, ilçeden ayrıldı. Bakan Çelik'e tepki gösteren H.A., Birecik İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. H.A.'nın 'Uyuşturucu bulundurmak' suçundan tutuklandığı ve tahliyesinin ardından 1 yıla aşkın süredir iş aradığı ve bulamadığı öne sürüldü.

Önceki gün de Başbakan’ın Osmaniye mitinginde Ak Parti üyesi olduğu ortaya çıkan bir vatandan “Hırsız var” yazılı pankart açmış, partililer ve Başbakan korumalarınca dövülmüştü.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2014, 15:59

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Hayri Polat
Hasan Hayri Polat - 7 yıl Önce

Hırsızlık ne kadar meşru ise, tepki vermekte okadar meşrudur.

SIRADAKİ HABER