Bakan Topçu: HDP’li bakanlar azledilmeli

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, HDP'li bakanları ‘Eşkıyaya mihmandarlık ve yataklık etmek’ ile suçladı

Bakan Topçu: HDP’li bakanlar azledilmeli

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, HDP'li bakan ve milletvekillerinin sokağa çıkma yasağı uygulanırken Cizre'ye girmek istemeleriyle ilgili, "Meclis'te yemin etmiş insanlardır, bu yeminle alakalı sıkıntıları varsa derhal azledilmeleri gerekir" dedi.

Tekirdağ'da Vali Enver Salihoğlu'nu ziyaret eden Topçu, kendisine bakanlık görevi tebliğ edilince buna "Başüstüne" dediğini söyledi.

Bakanlık faaliyetleri çerçevesinde kentleri dolaştığını ancak ülkede ‘bölücü terör’ sorunu olduğunu savunan Topçu, "Devlet ve millet yine Çanakkale'de olduğu gibi, Anafartalar'da, Sakarya'da Dumlupınar'da olduğu gibi mücadele veriyor. Devlet de millet de bölücü terör ve arkasındakilerin kökünü kazımaya kararlıdır. Allah'ın izniyle bundan muzaffer olarak çıkacağız" diye konuştu.

'DERHAL İSTİFA ETSİNLER'

Bir gazetecinin, sokağa çıkma yasağı olduğu süreçte Avrupa Birliği Bakanı Ali Haydar Konca, Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan ve HDP'li vekillerin Cizre'ye girmek istemeleriyle ilgili sorusunu Topçu, şöyle yanıtladı:

"Devletin makamları millete hizmet için vardır. Devletin, milletin ve vatanın korunmaz bütünlüğünü korumak için vardır. Meclis'te yemin etmiş insanlardır, bu yeminin gereğini yapmaları gerekir. Bence bu yeminle alakalı sıkıntıları varsa derhal azledilmeleri gerekir. Hemen azledilmeleri gerekir, bakın açıkça söylüyorum. Bizim Bakanlar Kurulu olarak görevimiz nedir? Anayasa gereği kurulduk, bu Anayasa gereği inşallah milletimizin önüne sağlıklı bir şekilde, huzurlu bir şekilde birlik beraberlik içinde sandığı koymaktır. İkinci meselemiz nedir? Devletin bir saniyesi bile boşa harcanmadan millete hizmet etmektir. Eşkıyaya mihmandarlık ve yataklık etmek, sözcülüğünü yapmak değildir. Bunun için eğer bu görev onları rahatsız ediyorsa, bence kendilerinin inandıkları şeylere göre bir ahlakları varsa derhal istifa etmeliler veya azledilmeliler." 

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2015, 08:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
sinan cem
sinan cem - 3 yıl Önce

Partisinden kovulmus bu gereksiz ne adina konusuyor.bu fasistin such yok bunu buraya getiren gereksizlerin sucu.

Faşizim
Faşizim - 3 yıl Önce

6000 000 oyla gelen bir vekil ve yalakalikla gelen menfaat uğruna dava arkadaşını satan bir zavallı birde çıkıp utanmadan hicbirsey olmamış gibi konuşuyorlar 45 gün sonra yoksunuz 1 Kasım sizi gondermek lazım

baran
baran - 3 yıl Önce

hadi ordan faşit rezil

DEVRAN
DEVRAN - 3 yıl Önce

Katiller bebek katilleri utanç müzeleri sahtekar yalancılar düzenbazlar mide bulandırıcı leş yığınakları yırsızlar

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

eskiya olanlar kürdistan arazisini arasinda sykes picot ile isgal edenlerdir.

Mehme şatılgan
Mehme şatılgan - 3 yıl Önce

Zaten senin gibi bir faşist iti oraya getiren yezitinde isteğine odur

abc
abc - 3 yıl Önce

atama yoluyla bakan olan bir zavallı , halkın şerefli oylaı ile seçilen bakanın azledlmesini istiyor.tam trajikomik.. işte bu yüzden ak parti bu tür zavallıları içinde beslediği için yokuş aşağı gidiyor.