Bakan Taner Yıldız: HDP'ye oy veren polisin elinde şehit kanı var

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’dan tartışılan sözler

Bakan Taner Yıldız: HDP'ye oy veren polisin elinde şehit kanı var

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız bir soru üzerine, "Kuzey Irak'a petrol mamülleri veren bir ülkeyiz. Komşu, kardeş ve onların problemlerine kayıtsız kalmayan bir ülkeyiz. Ama PKK'nın Kürtçülük adına oradaki yaptığı işlemlerin, oradaki yaşayan Kürt kardeşlerimize zararı olduğunu kendileri de açıkça ifade ediyorlar. Siz direği yıkacaksınız, trafoyu patlatacaksınız, yolu kesip, hendek kazıp oradaki dağıtım şirketlerini yakacaksınız, sonra da hizmet aksamasın diyeceksiniz. Bu mümkün değil. Ben bunu bütün yönleriyle paylaştığımda 'yoksa elektrikle mi? tehdit ediyorsunuz dediler' büyük resim kimin tehdit ettiğini açıkça ortaya koyuyor. Büyük resim PKK terörün oradaki vatandaşların aldığı hizmete mani olduğunu gösteriyor" yanıtını verdi.

"HDP'YE OY VEREN POLİSİN ELİNDE, ŞEHİT OLAN ASKERİN KANI VARDIR"

Bakan Yıldız, bazı polislerin HDP'ye oy verdiği iddialarına ilişkin ise, "HDP'ye sırf paralel gerekçesiyle oy vermişse elinde beraber çalıştığı arkadaşının, şehit olan askerin kanı vardır. Eğer polis lojmanından yüzde 62 HDP'ye oy çıkmışsa bu demokrasi değildir” dedi. Gazeteciler çözüm süreci görüşmelerini hatırlatınca ise Bakan Yıldız “Terörün olmaması için devlet her türlü müzakereyi yapar. Bu müzakereyi suç unsuru gibi göstermek yanlıştır" diye konuştu.

ŞEHİT OLMAK İSTİYORMUŞ

Oğlunun askerliğini bedelli olarak yaptığına ilişkin iddiaların gerçek dışı olduğunu belirten Bakan Yıldız “Terör olayları enerji sektörüyle alakalı, Kürt kardeşlerimizin aldığı hizmeti ciddi olarak aksattı. Boru hattı 22 kez son 7 yılda bombalandı PKK tarafından. 500 milyon doların daha üzerinde bir bilanço oluştu” dedi.

Taner Yıldız sözlerine şöyle devam etti; “İnsanın iç muhasebesi, Allah’la arasındaki bir konudur. Benim amacım Allah nasip ederse şehit olmaktır. Bunu açıkça söylüyorum. Dinim milletim vatanım için…”

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2015, 13:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
heval oktay
heval oktay - 3 yıl Önce

bunu söylemek için ileri derecede gerizekalı olmak gerekirrr..

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

sülalece hdp'ye verdik elimizde kan yok kan dursun diye verdik saptirma

berat
berat - 3 yıl Önce

bismillah kimin elinde kan var hak bi̇li̇yor,yazık yazık hani sandık herşeydi saygıydı,istediğin oyu alınca halk seçti yaparım istediğini alamayınca hop ne sandığı felan filan şakamısınız siz kafamı buluyonuz milletle.

adalet
adalet - 3 yıl Önce

salla sala

Alper
Alper - 3 yıl Önce

Önce insan sonra Müslüman olmayı nasip etsin size yaradan çünkü Müslüman olsaydınız Bukadar mazlum insanları sırf secim icin öldürmezdiniz o kadar asker ölüyor okadar sivil ölüyor inşAllah senin evinede ateş düşerde sende evlat acısı nasıl dır anlarsın

Median
Median - 3 yıl Önce

Sen kim ki şehit olursun. Önca git yaptın katliamların Hesabı ver

danimarka
danimarka - 3 yıl Önce

Bakan bey hadepeyle ugrasacagina sana oy verenlern ellerikirilsin evlere ocaklara analarin yureklerine kor dusudunuz sizinde yuvaniza yureginize ayni ates dussun sehid olmak istiyorsan gitde isid denen zabanilerle ssavaski ozaman belani bulursun in...