Bakan Soylu’dan Sakarya’da saldırıya uğrayan mevsimlik işçilere ziyaret: O insanlar adına özür diliyorum

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin'e günübirlik ziyarette bulundu

Bakan Soylu’dan Sakarya’da saldırıya uğrayan mevsimlik işçilere ziyaret: O insanlar adına özür diliyorum

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sakarya'nın Kocaali ilçesinde saldırıya uğrayan mevsimlik tarım işçilerini Mardin'deki köylerinde ziyaret etti.

Mazıdağı ilçesinin Yücebağ köyünde, Sakarya'da saldırıya uğrayan mevsimlik tarım işçileri ve köylülerle bir araya gelen Soylu "Hep sizin yanınızdayız. Hayatımın büyük bir bölümü uzun zamandır buralarda geçti, huzurun temini, buraların kalkınması ve gelişmesi, daha iyi bir noktaya gelmesi, çocuklarımızın okuması için. Huzur içerisinde yüzyıllardır süren beraberliğimizi devam ettirirsek bize top değse bir şey olmaz" dedi.

'BUNLAR DOĞRU DAVRANIŞLAR DEĞİL'

Sakarya'da yaşanan saldırıya da değinen Soylu, şunları söyledi:

"O söylenen sözlerden dolayı hem üzüntümü ifade ediyorum hem de o insanlar adına özür diliyorum. Bunlar doğru davranışlar değil, kabul etmeyiz. Onun için hep beraberiz. Cumhurbaşkanımızın her birinize selamları ve muhabbetleri var. Bu sabah konuştuk, buraya geleceğimizi söyledik. Bana da talimatları var. 'Gönülleri kırılmışsa gönüllerini al.' dedi.''

Mevsimlik işçilerden Kasım Demir ise temennilerinin böyle bir olayın bir daha yaşanmaması olduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2020, 17:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanli
Vanli - 7 ay Önce

Yemezler sülo efendi bu saldirilara zaten sebebiyet veren sizin politika ve konusma uslubunuz degil mi ayrimci otekilestiren bolen soylemleriniz bu soylemlerdende bazi cahiller inanip kendine vazifer ulkenin kurtaricisi sanip hareket ediyorlar milliyetci gazini veriyorsunuz boyle cahillerin k..

SIRADAKİ HABER