Bahçeli'den PKK'nin çekilmesine suç duyurusu

PKK'nin geri çekilmesiyle anayasa suçu işlenmiş…

Bahçeli'den PKK'nin çekilmesine suç duyurusu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, PKK’nın geri çekilmesiyle ilgili anayasa suçu işlemiş kişiler hakkında bugün suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Bahçeli grup toplantısında konuştu. Devlet Bahçeli şöyle dedi: 

"Suriye'deki bebeklere sahip çıkarken, vatanımızda kundaktan çıkmadan tabuta giren yavrularımızı ne zaman hatırlayacaksın, ne zaman faillerini itiraf edeceksin? Bebeklerin katilleriyle çözüm ve barış konuşurken hiç mi üzülmedin? Hiç mi vicdan azabı çekmedin? Hiç mi 'ne yapıyorum ben' diyerek özeleştiri yapmadın? 15 günlük, 1 aylık ve 1 yaşına henüz basmış onlarca bebeği doğrayan, körpe bedenlerine mermileri saydıran Başbakan'ın pazarlık arkadaşlarıdır.

Türk milleti İmralı canisine boşuna bebek katili dememiş ve bu katile boş yere bu sıfatı reva görmemiştir. Şu zihin bulanıklığına dikkat buyurunuz; Başbakan Erdoğan bunları unutmuştur ve Banyas'taki ölümlere ağlamaktadır. Türkiye'de sanki bebekleri öldürenler hiç olmamıştır. Sayın Başbakan, bebek deyince senin aklına Suriye mi gelmektedir? Irak'ta, Afganistan'da ve daha birçok Müslüman ülkelerinde katledilen yüzbinlerce bebeğin katilleriyle küresel projelerde buluşmak hiç mi seni rahatsız etmemiştir? Bu kadar kayıplara rağmen sadece Banyas mı seni üzmüş, sadece Banyas'taki bebek ölümleri mi gözlerinden yaş getirmiştir?

Başbakan Erdoğan ayrıca; 'Yarın Mahşer Günü'nde Rabbim bana, o bebekleri gördün de ey Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ne yaptın' diyecek kadar yönünü ve tarafını kibirli bir edayla belli etmiştir. Sayın Başbakan, PKK'nın katlettiği bebeklerle ilgili sorgu ve sualin olmayacağını mı zannediyorsun? Cenab-ı Allah demeyecek midir ki bebek katilleriyle ne işin vardı? Onlarla ne yapıyordun? Ne işler çeviriyordun? Ne tezgahlar içindeydin? İlahi hesap gününde de çözüm istismarı mı yapacaksın? Barış masalları mı anlatacaksın?"

"AMERİKA'DAN DÖNERKEN BAŞBAKANLIK'TAN AYRIL"

Başbakan Erdoğan'ın sözünü yerine getirerek Başbakanlığı bırakmasını isteyen Bahçeli, "Amerika'ya giderken Başbakanlık hayaliyle gittin; bari dönerken utancından Başbakanlık görevinden ayrıl" diye konuştu.

Bahçeli, sınırlardan kimin girip çıktığının belli olmadığını, Suriye'den gelen kanlı niyetlerin, Türkiye'de katliam yaptığını iddia ederek, terör örgütü üyelerinin de AK Parti'nin bilgi ve müsamahası altında sınırlarda cirit attığını söyledi.

PKK’nin çekilme kararının tartışmaların merkezine yerleştiğini dile getiren Bahçeli, çekilmenin sanki terör bitmiş gibi sunulduğunu belirtti.

Suçluların sınırlardan dokunulmazlık zırhıyla çıkıp gitmesinin kabul edilemez, onaylanamaz ve geçiştirilemez bir rezillik olduğunu" savunan Bahçeli, "1 Ağustos 2009 tarihinde başlatılan 'Yıkım Projesi'nden 10 Mayıs 2013 tarihine kadar geçen sürede, toprağa düşen 557 şehidimizin katilleri de sınırlarımızdan çıkıp gidecek midir? Başbakan ve hükümeti bunlara nasıl müsaade edecektir?" dedi.

MHP'DEN SUÇ DUYURUSU

Başbakan Erdoğan'ın anayasal suç işlediğinin farkında olup olmadığını soran Bahçeli, "PKK'lıları kapsamına alan bir Erdoğan affı çıkmıştır da bizim mi bilgimiz olmamıştır?" diye konuştu.

Devlet Bahçeli, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) "suça yardım", "görevi kötüye kullanma", "işlenen suçu bildirmeme" suçlarıyla Anayasa'daki "konusu suç teşkil eden emirlerin yerine getirilemeyeceği" hükmüne değinerek, şöyle devam etti:

"Bu itibarla, bugünkü ortamda çözüm süreci dahilinde atılan tüm adımlar, tüm girişimler ve tüm teklifler gayri hukuki ve gayri meşrudur. PKK'lıların meydan okurcasına geri çekilmesi, katillerin serbestçe sınırlarımızdan çıkıp gitmelerine seyirci kalınması en ciddi suçlardandır ve buna çanak tutan kim olursa olsun suçludur. Her zaman söylediğimiz gibi, PKK terör örgütü ön şartsız bir şekilde silahlarını güvenlik güçlerine teslim etmeli, arkasından da Türk adaleti önünde işledikleri suçların hesabını vermeli ve sonuçlarına da katlanmalıdır. Hukuk imtiyaz kabul etmez, zaman ve zemine göre karar vermez, vermemelidir.

Bu nedenle Cumhuriyet'i savunmakla görevli savcılara çağrıda bulunuyor ve onlardan bir ses bekliyorum. Anayasa suçu işlemiş Başbakan ve bazı hükümet üyeleri, konusu suç teşkil eden emri yerine getiren, suçluyu kayıran ve kollayan kamu görevlileriyle birlikte, 63 sözde akil insanlar heyeti hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na bugün saat 14.00'te suç duyurusunda bulunmak üzere huzurlarınızda partimiz Genel Sekreteri ve Bursa milletvekilimiz İsmet Büyükataman'ı görevlendirmiş bulunuyorum. Adalet bugün değilse ne zaman harekete geçecektir?

Savcılar şimdi değilse daha ne zaman Türk milletinin hak ve menfaatlerini koruyacaklardır? Şayet olan biten tüm bu hainliklere sessiz kalınırsa bunu günahı sorumluluk noktasında olan herkesin üzerine olacaktır."

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2013, 15:42
YORUM EKLE