Bahçeli: Yan kesiciler, hırsızlar

MHP lideri, rüşvet ve yolsuzluk operasyonuna yönelik açıklama yaptı…

Bahçeli: Yan kesiciler, hırsızlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'hükümetin karanlık işlere bulaştığını' söyledi.

Bahçeli, bazı bakan çocuklarının da gözaltına alındığı ihale ve rüşvet operasyonunu, yaptığı yazılı açıklamayla değerlendirdi.

"Soruşturma, ucu kime dokunursa dokunsun sonuna kadar götürülmeli" diyen Bahçeli, "Türkiye yolsuzlukla hesaplaşmalı" ifadesini kullandı.

Bahçeli, şunları kaydetti:

"İstanbul'daki yolsuzluk operasyonu bir kez daha göstermiştir ki hükümet boyunu aşan kir ve karanlık işlere bulaşmış, çıkar ilişkilerinin, kul ve yetim hakkını gasbeden ahlaksızlıkların merkez üssü haline gelmiştir. Nitekim Başbakan Erdoğan'ın yönetimi altında Türkiye resmen, yolsuzluğun, yoksulluğun ve yasakların hakimiyeti altına girmiştir.

Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz hırsızlar, yağmacılar, talancılar, hortumcular, yan kesiciler, komisyoncular, tefeciler ve tufeyliler AKP hükümetinin etrafında öbek öbek toplanmışlar, aynı amaca doğru yönelmişlerdir. Şu günkü şartlarda, hükümetin sevk ve idare ettiği yolsuzluk ve hukuksuzluk kervanı gizlenemeyecek, saklanamayacak ve örtülemeyecek kadar büyümüş, kökleşmiş, her tarafı sarmıştır.

Kara para zincirinin halkaları, gayrimeşru gelir kapılarının parçaları, yasa dışı yollarla servet üstüne servet edinen mafyatik yapılanmaların uzantıları AKP'ye tam olarak sızmış ve hatta ele geçirmiştir. İstanbul'da yürütülen ve çok ayaklı devam eden yolsuzluk soruşturması bunu bir kez daha ispatlamıştır."

NE OLMUŞTU?

İstanbul polisince bu sabah düzenlenen operasyonda 49 kişi gözlatına alınmıştı.

Gözaltına alınanlar arasında; İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, işadamları Ali Ağaoğlu ve Reza Zarrap'ın yanı sıra Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2013, 16:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
h sacli
h sacli - 5 yıl Önce

Arsa Ev ranti olusturdular bunlar yakalananlar yarin hepsi kurtulur olan garibana olur biz de her gun halk olarak bizden guc alan basbakandan ffirca yer sayesinde yiyecegimiz ekmekten yapacagimiz borc sinirindan yapacagimiz cocuk sayisina kadar nasil yasayacagimizi ogreniriz bize sormadan ulke multeci doldurulur benim vergim benim cocuguma harcanmaz cozum sureci diye polisin eli kolu bagli mecliste her gun uc bes capulcu millete kafa tutar