Bahçeli: Suudi Arabistan'la yan yana geliniyorsa...

Türkiye'nin Suriye’ye yönelik kara operasyonunda Suudi Arabistan ile işbirliği yapacağı iddiası üzerine Devlet Bahçeli, “Suudi Arabistan’la yan yana geliniyorsa netice çok kötü tahminlerin ötesinde feci olaylara kapı aralayabilecektır” dedi

Bahçeli: Suudi Arabistan'la yan yana geliniyorsa...

Suriye’ye yönelik kara operasyonu ihtimaliyle ilgili konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, “Suudi Arabistan’la yan yana geliniyorsa netice çok kötü tahminlerin ötesinde feci olaylara kapı aralayabilecektir” şeklinde konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Suriye’ye yönelik kara operasyonu yapılacağı iddialarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Devlet Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“Dışişleri Bakanı 'kara operasyonu lazım' sözleriyle AKP'nin nasıl bir anlayışta olduğunu deşifre etmiştir. Elbette hükümet ülke güvenliğini korumak, sınırlarımızın ötesinden kaynaklanan vahim tehlikelere karşı etkili ve caydırıcı önlemler almak mecburiyetindedir.
Ancak küresel projeleri temin ve takviye için herhangi bir askeri operasyon planlıyor ve bu maksatla Suudi Arabistan’la yan yana geliniyorsa netice çok kötü, tahminlerin ötesinde feci olaylara kapı aralayabilecektir.
Türkiye yabancı başkentlerde kurgulanan şiddet ve vahşet senaryolarına taşeronluk yapamayacak, aksi halde akıbet korkunç olabilecektir.”

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2016, 16:27
YORUM EKLE