Bahçeli: Kavurmacı'lar aklanıyor, baklavacılar adaletten kaçırılıyorsa...

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin TBMM'de düzenlenen grup toplantısında konuştu

Bahçeli: Kavurmacı'lar aklanıyor, baklavacılar adaletten kaçırılıyorsa...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "FETÖ'nün kripto ayağının darmadağın edilmesi milli bir seferberlik ruhu ile ele alınmalıdır. Millet kavrulmuş, adalet kavrulmuş ama ‘Kavurmacı’lar aklanıyor, baklavacılar adaletten kaçırılıyorsa kesinlikle çözülmesi gereken bir sorun vardır" dedi.

Bahçeli'nin konuşmasının bir bölümü şöyle: 

'FETÖ'nün kripto ayağının darmadağın edilmesi milli bir seferberlik ruhu ile ele alınmalıdır. Millet kavrulmuş, adalet kavrulmuş ama (İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı işadamı Ömer Faruk Kavurmacı) ‘Kavurmacı'lar aklanıyor, baklavacılar adaletten kaçırılıyorsa kesinlikle çözülmesi gereken bir sorun vardır. 

'FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞI YERİN DİBİNE GİRDİ'

Yurtta Sulh Konseyi üyeleri yargılanıyormuş! Aklımızın yatmadığı bazı şeylerin netliğe kavuşmaya ihtiyaç vardır. Ortada henüz 'FETÖ'nün siyasetçi ayağı yoktur. 15 Temmuz gerçekleşmiş olsaydı, bakan ve başbakan olması muhtemel hiç kimseden ses yoktur. Yer yarılmış 'FETÖ'nün siyasi ayağı yerin dibine girmiştir…

'FETÖ'nün önde gelen isimlerinin yargılanmasına başlanmıştır. Medyada yer alan fotoğraflara bakarak ‘FETÖ'cülerin lider kadrosu' demek, arkada kalmışları engellemek demektir. Bilerek, isteyerek, kasten 'FETÖ'nün ileri gelenlerini, fikir babalarını; siyasetten iş alemine, bürokrasiden STK'lara kadar ikinci plana düşürmek, korumaya almak alçaklık ve suçtur.

TILLERSON'A TEPKİ: TÜRK İLE ŞİDDETİ AYNI CÜMLEDE KULLANMAK…

ABD'deki Türk büyükelçiliği önünde Türk güvenlik görevlilerine yapılan kaba ve saygısız uygulamalar gözden kaçmamıştır. ABD yönetimin alması gereken tedbirleri ihmal etmesiyle, güvenlik sorunları ortaya çıkmıştır. Büyükelçilik önünde gösteri yapmaya kalkan terör örgütü yandaşlarıyla, Türk güvenlik güçleri arasında yaşananlar incelenmelidir. Türk ile şiddeti aynı cümlede kullanmak ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı'nın (Rex Tillerson) ne haddi ne de harcıdır. Kafasını çevirip Irak'a bakar, ülkesinin geçmişini okursa, bizzat kendisi oluk oluk akan kanları görecektir… 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2017, 20:21

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER