Bahçeli'den Milliyet yazarına: Ezik, ahlaksız, kemiksiz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli referandum sonrası ilk grup toplantısında YSK'ye çağrı yaparak "'Evet' oyu veren MHP'liler ortaya çıkarılsın" dedi

Bahçeli'den Milliyet yazarına: Ezik, ahlaksız, kemiksiz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, referandumun kaybedeninin MHP olduğunu yazan Milliyet gazetesi yazarı Mehmet Tezkan’a Meclis kürsüsünden ağır hakaretler etti.

Referandumun ardından ilk grup toplantısını yapan Bahçeli, MHP tabanının ‘Evet’ kampanyasına yeterince destek vermediği, sonuçta da fazla etkili olmadığı yönünde yorum yapanlara çıktı.

MHP’nin suçlanmaya başladığını söyleyen Bahçeli, “Yüzde 80’in oy vermediğini ahlaksızca uydurdular. Bunu söylerken keyiflendiler, ellerini ovuşturdular. Ülke haritasına baktılar, bölge bölge, şehir şehir bizden gelen veya kaçan oyları üstün zekalarıyla yorumlamaya başlamadılar. Bu şahsiyetsizler, ‘Evet’ tercihinde bulunan vatandaşlarımızın hangi partiden olduğunu nasıl çıkardılar?” diye sordu.

‘Sen necisin, bre ahlaksız, bre kemiksiz!’

Bu noktada isim vermese de açıkça Milliyet gazetesi köşe yazarı Mehmet Tezkan’ı hedef alan Bahçeli, “Milliyet gazetesinde köşesi bulunan bir ezik, ‘Referandumun kaybedeni MHP’ demiş. Sen necisin, bre ahlaksız, bre kemiksiz! Tabanımızın yüzde 80’i hayır demiş, çünkü canı öyle çekiyor. Öyle olsun istiyor. Kafa almıyor, sanırsınız bidon. Paçalanmış bir MHP olacak diye yazıyor bir ezik de. Bu ve benzeri gazetecilerin ya zekaları bulanmış ya da iradeleri körleşmiştir” ifadelerini kullandı.

‘YSK acilen bir açıklama yapmalı’

Yüksek Seçim Kurulu’ndan bir an önce açıklama isteyen Bahçeli şöyle devam etti: “MHP’li kardeşlerimin ne kadar oy verdiği konusunda bu zatların elinde bizim bilmediğimiz bir alet mi vardı? YSK acilen bir açıklama yapmalıdır. Eğer imkan varsa hangi partiden kimlerin ‘Evet’ veya ‘Hayır’ dediğini tespit eden bir mekanizma geliştirilmelidir. FETÖ’ye hesap katan yok, hala aktif halde bulunan kriptoları gören yoktur.”

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2017, 23:38
YORUM EKLE