Bahçeli'den koalisyon şartı: Versin Bilal'i alsın iktidarı

MHP lideri, 'AKP-MHP koalisyonu olur ama...' dedi, şartları sıraladı

Bahçeli'den koalisyon şartı: Versin Bilal'i alsın iktidarı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti yöneticileriyle yaptığı toplantıların sonuncusunu dün il ve belediye başkanları ile yaptı.

Hürriyet’ten Umut Erdem’in haberine göre, toplantıda Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

"SIFIRLANAN PARALARIN HESABINI SORMAYACAK MIYIZ?"

“Görüşmelere kapalı değiliz. Değişik alternatifler var. Bu koalisyon alternatifleri olmazsa erken seçim kaçınılmaz hale gelir. En yakın olabilecek tarih ise 15 Kasım’dır. AKP-MHP koalisyonu olur ama şartlarımız var. Bunları yok sayamayız. Ülkücü kıyımı önlemek için hükümet olmamızı isteyenler var ama bunun için ilkelerimizden vazgeçmemiz söz konusu değil, şartlarımızdan vazgeçmeyiz. AKP ile koalisyon kurmamızı istiyorlar. 17-25 Aralık yolsuzluk olaylarını nereye koyacağız. Meydanlar hırsızlardan hesap soracağız dedi. Her bir oyun vicdani sorumluluğu var diye halka seslendik. Öteki dünyada hesabı sorulur dedik. Hırsızları nereye koyacağız? Gece yarısı torba kanunlarla kimler zengin edildi, bunlardan hesap sorulmayacak mı? 17-25 yolsuzluk soruşturmasına ilişkin hassasiyetlerimiz belli. Operasyonun üstü örtülmeye çalışılıyor. Bunu gözardı edemeyiz. Ucu nereye dayanırsa dayansın oraya gider. TÜRGEV’e yapılan bağışları verilen ayrıcalıkları ne yapacağız? Bilal’in içinde olacağı sıfırlanan paraların hesabını sormayacak mıyız? Bu sürecin bir tarafında Bilal var. Versin Bilal’i alsın iktidarı.

"MHP'YLE KOALİSYON İSTENİYOR ALGISI YARATILMAK İSTENİYOR"

"AKP-CHP koalisyonunu ABD istiyor, sermaye odakları istiyor. Kemal Derviş’in aylar öncesinden Türkiye’ye gelmesi önemli. Bunun zeminini oluşturmak istiyorlar ancak, hem AKP hem CHP tabanında bir muhalefet söz konusu. CHP de AKP gibi üst düzeyde bir komisyon oluşturarak görüşmelere başlandığını açıklıyor. MHP ile koalisyon isteniyor algısı yaratmak istiyorlar. Ancak asıl amaçları AKP-CHP koalisyonunu meşruiyet kazandıracak bir zemin oluşturmak.”

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2015, 13:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
HALK
HALK - 3 yıl Önce

bu söylemlerle koali̇syon kurulurmu. mi̇ti̇ngler bi̇tti̇. eğer ci̇ddi̇ i̇se uzlaşma zamani, deği̇lse kesti̇ri̇p at