Bahçeli'den Akşener'e: Davet varsa, icabet eden de çıkacaktı

Bahçeli, partisinin Grup Toplantısı’nda konuştu, Akşener'in evinin önünde slogan atan grubu savundu

Bahçeli'den Akşener'e: Davet varsa, icabet eden de çıkacaktı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Meral Akşener'in evinin önüne gidenleri savunarak, "İYİ Parti Genel Başkanı sosyal medyadan şahsımı etiketleyip adres verecek kadar çıldırmış, gözü dönmüştür. Türk'ün töresidir, davet varsa, icabet edende çıkacaktı, gerçekten çıkmıştır" dedi.

Bahçeli, Akşener'i kendilerine karşı tuzak kurmakla da suçladı.

Bahçeli, Suudi Arabistan konsolosluğunda girdikten sonra bir daha haber alınamayan gazetece Cemal Kaşıkçı'nın akıbetinin de açıklığa kavuşturulması çağrısı yaptı.

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Grup Toplantısı’nda konuştu.

Bahçeli'nin açıklamasından satırbaşları şöyle:

Şehit olanların uzman çavuş olması dikkat çekmiştir. Bizim için uzman çavuşların özlük haklarının düzeltilmesi, 3600 ek göstergeden yararlanmaları tarihi bir görevdir. Sözümüz sözdür. 24 Haziran’da söylediğimiz her şeyin olması için çalışacağız.

Teröristlere en ufak müsamaha vahim sonuçlara davetiye çıkaracaktır. Hainler nereye sığındılarsa, bulunarak imha edilmeleri milli görevdir. Cumhurbaşkanı diyor ki, dünya 5’ten büyüktür. İtirazımız yoktur. Uçaklar vurunca kaçıyorlar, sığınaklardan kaçıyorlar. Dünya 5’ten büyükse, PKK’nın 5 tepe yöneticisinin bir gece ansızın tepesine binilmelidir. Murat Karayılan, Bahoz Erdal’dan ve çete başlarının döktükleri kanların hesaplarını sormak bugün değilse ne zaman olacaktır. Bizde veli de, deli de çoktur. Kafaları çuvala sokulup neden getirilmesin. Terörist Fırat’ın batısında da, doğusunda da teröristtir. Türk Devleti Fırat’ın doğusuna kilitlenmiştir. Bu önemli bir gelişmedir.

MÜNBİÇ MUTABAKATINA NE OLDU?

Hani Münbiç’i terk edecekti, Münbiç mutabakatına ne oldu? ABD, YPG’li teröristlere neden tepkisizdir. Madem Münbiç’te teröristler çukur kazmıştır, Türk Devleti’ne düşen de hazır çukur kazılmışken teröristleri oraya gömmektir. ABD’nin güven vermeyen, sözünde durmayan tutumuna bakarak terörle mücadelemizi sürdüremeyiz. Trump gibi bir maceraperest otururken güvenilir bir ilişki ağının kurulması oldukça zordur. ABD, Türkiye’yi tek kullanımlık poşet çay gibi kullandığı ülkelerle karıştırmasın.

Altını çizmek isterim ki, Kral Selman’a söylediği sözler tüyler ürpertici, skandaldır. Hayırdır, Okyanus ötesinde mafya devleti kurdu da bizim mi haberimiz olmadı. Kutsal toprakların içine düştüğü manzara kahredici, onur kırıcıdır. Nerede Hz. Ömer adaleti? Koltuğu korumak için haraç vermek ne İslam ile ne de bağımsızlık kaideleri ile uyuşur. Her gün öleceğine bir gün adam gibi iman eri olarak ölürsün.

KAŞIKÇI’YA NE OLDU?

Cemal Kaşıkçı’nın akıbetini merak ediyoruz. Vahim haberlerin doğru olup olmadığının acilen teyide muhtaç olduğu açıktır. Kanlı operasyonların geçiş alanı Türkiye değildir.

Kıvılcıma bakarken, yangını ihmal etmeyelim. Konu sadece Papaz değildir. Türkiye ekonomisinde dipsiz kuyu açmayı hedefliyorlar. Sermaye çetelerine yıkım emrini verdiler. 24 Haziran seçimlerinin rövanşını kur ile almaya teşebbüş ettiler. 12 Ağustos gecesi kudurmuş gibi saldırdılar. Para oyunlarını seferber ettiler. Kur silahını çektiler. Amaç ekonominin surlarını yıkarak sosyal çözülmeyi sağlamak. Sokağı adres gösteren işbirlikçileri harekete geçirmek istiyorlar. Tehdit sönmüş değildir. Çok şükür Trump’ın Twitter’dan destek verdiği küresel baronların hesabı Ankara’da bozuldu. Hep söyledim, söylüyorum. Mesele çok yedim, az yedim meselesi değildir. Mesele vatandır. Parti olarak işin kolayına kaçar, her eleştiriyi yapardık. Siyasal rantın basitliğine heves ederdik. Ülke yansın der, ne kazanacağımıza bakardık. Önce millet iradesi ile hayale yelken açmıyoruz.

MCKİNSEY’E DÜYUN-U UMUMİYE DEMEK ÜMMİLİKTİR

McKinsey müdafasının bize düşmeyeceğini, yeni bir IMF olmadığını söyledik.

Bre zır cahiller! Mckinsey birçok ülkede danışmanlık veren bir şirkettir. İrade olduktan sonra ister uygular, isterseniz teşekkür eder geri gönderirsiniz. McKinsey’e IMF, kozmik oda demek cahillik değil, ümmiliktir. Duyunu umumiye derseniz, hastalıklı olduğunuzu, tarih sahnesinden çekildiğinizi, Türklükle bağınızın kalmadığını söylersiniz. Bizim McKinsey diye bir derdimiz yoktur, olamaz. İP’sizi sapsızı, HDP’si, CHP’si dertlerini Cibali Karakolu’na anlatsınlar.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 16:58

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER