Bahçeli'den açlık grevi açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, CHP'nin HDP ile arasında yeni bir yakınlaşmanın başladığını söyledi

Bahçeli'den açlık grevi açıklaması

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretine değinerek,  "ABD'nin ateşle oynadığı su götürmez bir gerçektir. Erdoğan'ın Trump'la yapacağı görüşme kritik önemdedir. Erdoğan, ABD'ye gitmekle isabetli bir karar almıştır. Buradan güçlü bir şekilde diyorum ki Sayın Cumhurbaşkanı'nın ardında Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinin kudreti vardır. Makamı ve mevkii ne olursa olsun, hiç kimse gaflete düşüp Türkiye'yi aciz görmemeli, terör örgütleriyle aynı seviyeye indirmemeli, küçümseme yanlışına düşmemelidir" ifadesini kullandı.

"Terör örgütlerinin küresel destekle Türkiye'nin çevresinde konuşlanmış durumda olduğunu" söyleyen Bahçeli, "FETÖ ve PKK'nın içeride; PYD, YPG ve DEAŞ'ın dışarıda ülkenin bekasını yok etmek için faaliyetlerine hız verdİ" dedi.

'NİHAİ AMAÇLARI KÜRDİSTAN'I KURMAK VE KABULLENDİRMEK'

CHP'ye yüklenen Bahçeli, şöyle konuştu: "İlk etapta amaç milli egemenlik anlayışının yeniden tanımlanmasıyla çok kimlikli, çok milletli parçalı bir devlet yapısının kabul edilmesidir. Bunun bir ucundan tutmak için CHP telaşla devreye girmiştir. Nihai amaç da Kürdistan'ı kurmak ve kabullendirmektir. 16 Nisan halk oylamasından çok önceleri CHP ile HDP arasında başlayan yakınlaşmanın 2019 rezervi ve yeni anayasa hazırlığı kılıfıyla taçlandırma ve siyasi nikahla tescilleme niyeti artık meydandadır. CHP'li kuryeler cezaevinde bulunan HDP'nin malum eş başkanından hevesle aldıkları mesajları taşıyarak milletimize ölümü gösterip sıtmaya razı etmenin kurnazlığına talip olmuşlardır. CHP yine mayınlı alanlarda dolaşmakta HDP'yle gelecek planlaması yapmaktadır. Elbette bu çarpıklı ana muhalefetin kendi bileceği iştir. HDP'ye fahri sözcülük yapmak net biçimde Kandil'e göz kırpmak , Kürdistan müteahhitlerine takla atmaktır. HDP Eş başkanının sözde müthiş fikirlerine bel bağlayan, ağzından çıkanları hazine bulmuş gibi heyecanla kamuoyuna aktaran partisin ismi şu işe bakanız ki Atatürk'ün kurduğu CHP'dir. HDP terör örgütüyle arasına mesafe koymamıştır."

'AÇLIK GREVİ' AÇIKLAMASI: VAZGEÇMELERİNİ TAVSİYE EDERİM

MHP Genel Başkanı Bahçeli, grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bahçeli, olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile mesleklerinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın açlık grevinde bulunmasına ilişkin şunları söyledi:

"Açlık grevi yapılmış, denenmiş bir yöntemdir; sonuç alınmamıştır. O bakımdan açlık grevlerine tahrik ve teşvik etmek oralara kadar giderek, açlık grevinde bulunanları başka bir amaçlara doğru bir direniş hareketinin öncüsüymüş gibi takdim etmek yanlıştır. Açlık grevinden vazgeçmelerini tavsiye ederim."

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 23:23
YORUM EKLE