Bahçeli: Çözüm süreci gömüleli çok olmuştur, şansınızı fazla zorlamayın

Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu

Bahçeli: Çözüm süreci gömüleli çok olmuştur, şansınızı fazla zorlamayın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

Akil İnsanlar Heyeti'nin geçtiğimiz haftallarda Oslo'da yaptıkları toplantıya değinen Bahçeli, "Yeni bir çözüm süreci için kendini akil sananlar hemen Kandil’e gitseler, bir daha gelmeseler" dedi.

Bahçeli, "Çözüm süreci gömüleli çok olmuştur, şansınızı fazla zorlamayın, isterseniz PKK’ye katılın, isterseniz Avrupa kadrosuna katılın ama miletin sabrını zorlamayın. Akıllı olun, çözüm çığlığı atmayın, MHP’nin gözü üzerinizdedir" diye konuştu.

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

ENGELLİ MAAŞI ÖNERİSİ

Parti olarak, engelli kardeşlerimizle ilgili atılacak her adımın yanında ön şartsız duracağız, kanuni düzenlemeleri destekleyeceğiz. Aylığın 985 liraya, 3 aylığın 2954 liraya, engelli yakını aylığının 656 liraya, 3 aylığın 1969 liraya yükseltilmesi için çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Türk kadının seçme seçilme hakkı elde edişinin yıl dönümünü yarın kutlayacağız. Siyasi ve demokrasi hayatımız adına bu adımın değeri çok büyüktür. Kadınlarla erkekler yaşadıkları toplum için ortak sorumluklara sahiptirler. Kurucu kahramanların vatandaşlar arasındaki uçurumları kapatma gayretleri övgüye layıktır. KadınIN seçme seçilme hakkı özü itibarıyla bir insanlık hakkıdır. Bir tarafta 84 yıllık kazanımı överken bir yanda bir türlü bitmeyen kadına yönelik şiddeti konuşuyor olmak hüsran verici bir durumdur… Meşhur bir kadına (Sıla) yönelik şiddet günlerce medyada yer buluyorken, nice talihiz kadınının yaşadığı şiddet gün yüzüne çıkmıyor… Türk kadının siyasal hayatta daha fazla etkin ve belirleyici olması için, parti olarak sorumluluklarımızı yerine getireceğimizi ilan ediyorum…

ABD MÜTTEFİK

Türkiye ile ABD müttefiktir ama bunun karşılıklı ahlaki ve hukuki sorumlulukları vardır. Ancak ABD buna duyarsızdır, terör örgütleriyle yan yanadır… Müttefik olduğumuz ülkenin PYD-PKK adına gözcülük yapması hiçbir şeyle bağdaşmaz. ABD kimi kimden korumakta, neyi gözlemlemek için hazırlık yapılmaktadır. ABD, PKK-YPG’nin dümen suyuna çoktan girmiştir ancak çabalar boşunadır. Fırat’ın doğusu temizlenene kadar mücadeleden taviz yoktur.

Gözlem noktalarını Suudi Arabistan’ın finanse edeceği iddiaları vardır… Bu doğruysa, Kaşıkçı cinayetinin artından kalkamayan Suudi Arabistan yönetimi, Türkiye husumetini gizleyemeyen Birleşik Arap Emirlikleri, ABD’ye olan diyet borçlarını anlaşılan bu şekilde ödeyeceklerdir. Emperyalizme tutsak olmuş bu ülkelerin nereleri İslam, nereleri doğrudur. Türk milletine tuzak kuran, günahla kol kola giren iradesiz ve icazetli yönetimler İslam’ın sırtına saplanmış zehirli hançerden başka bir şey değildir. Suudi Arabistan, Allah’tan korkuyorsa, kuldan utanıyorsa önce işlediği cinayetin hesabını versin… Bu iki ülkenin 15 Temmuz ihanetine nasıl baktıkları artık sır değildir. Şimdi de Türk düşmanlığı ve ABD’nin gözüne girebilmek için bölücü terör örgütlerine destek vermeleri alçaklıktır…

HERKES YAPTIĞINI ÇEKECEK

Şu feleğin işine bakın ki Fransa sarsılmaktadır. Hatta 2. Fransız devriminden bile bahsedilmektedir. Sokaklara çıkan sarı yelekliler her yeri yakıp yıkmaktadır. Demokrasi, özgürlük ve insan hakları konusunda mangalda kül bırakmayanların foyası meydana çıkmıştır. Gezi olayları sırasında polisin müdahalesinden rahatsız olan Fransa, bugünlerde ne dediyse yemiş yutmuştur. Biz başkalarının krizinden el ovuşturan bir ülke değiliz. Zamanında merhamet göstermiş ecdadın asil varisleriyiz.  Avrupa zihniyeti çifte standarttan, geldiğimiz bu aşamadan vazgeçmelidir. Düşmanlığın kimseye faydası yoktur. Gün olacak devran dönecek, herkes yaptığını çekecektir. Hiçbir şey kimsenin yanına kar kalmayacaktır. Fransa’nın hali ibret vesikasıdır.

Yeni bir çözüm süreci için kendini akil sananlar hemen Kandil’e gitseler, bir daha gelmeseler. Çözüm süreci gömüleli çok olmuştur, şansınızı fazla zorlamayın, isterseniz PKK’ye katılın, isterseniz Avrupa kadrosuna katılın ama miletin sabrını zorlamayın. Akıllı olun, çözüm çığlığı atmayın, MHP’nin gözü üzerinizdedir.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 19:23

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER