Bahçeli, 'Çinlinin kan kokusu'nu arzulayan ülkücüleri savundu: Gençliğimiz hassastır

MHP liderinden 'Çinli sanılan' her şeye yönelik ülkücü saldırıları yorumladı

Bahçeli, 'Çinlinin kan kokusu'nu arzulayan ülkücüleri savundu: Gençliğimiz hassastır

MHP lideri Devlet Bahçeli, Çin’in Şincan Özerk Bölgesi’ndeki Müslümanların oruç tutmasına ve ibadet etmesine izin vermediği iddiasıyla günlerdir sağa sola saldıran ülkücüleri savundu. Bahçeli, "Koreli ile Çinliyi ayırt edecek özellik nedir? Çekik göz… Baktı ki ikisi de çekik göz… Fark eder mi efendim?" diye konuştu.

Hürriyet’ten Ahmet Hakan’a konuşan Devlet Bahçeli'nin, son olarak "Burnumuzda tütüyor Çinlinin kan kokusu" diye pankart asan ülkücü gençlerin, zulme karşı "hassas" olduğunu söylediği o açıklamaları şöyle:

“Bizim ülkücü gençliğimiz Çin’deki zulme karşı hassastır. Demokratik haklarını kullanabilmeleri gerekir. Bu sorunu kamuoyuna mal etmek, uluslararası arenaya doğru yönlendirmek açısından bu eylemler faydalıdır.

“Bu tür eylemleri başka amaçlara taşıyan provokasyon olayları çok yaygındır. Televizyonlarda anlattım: Bozkurt işareti ile Heavy Metal işareti birbirine çok benziyor. Küçük bir farklılık var arada. Lokantadaki bir kişiyle bizim ne alakamız var? Ama iki-üç insanı yönlendirip provokasyon yapmak kolay.

“Bunlar genç çocuklar. Birisi sürükler, bunlar da arkasından gidebilir. Hem Koreli ile Çinliyi ayırt edecek özellik nedir? Çekik göz… Baktı ki ikisi de çekik göz… Fark eder mi efendim?”

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2015, 11:23

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ergene Kon
Ergene Kon - 6 yıl Önce

yav bu adam Cahil.,uygur ve diğer Türk lerde çekik gözlü ..anadolu da biyolojik Türk olmayanlar Irkcı galiba..

a. nihat asya
a. nihat asya - 6 yıl Önce

ortasyadakiler zaten türküz demiyorlar türkmenler hariç , anadoludakilerede ermeni rum kürt,çerkess bozması diyorlar.

mustafa
mustafa - 6 yıl Önce

bu adam ciddi nazi aklı var çinde böyle uygulamanın olmadığını yanlış bilgi olduğunu anadolu ajansı gidip tesbit etmiş neyin aklı bunlar koskocaman parti lideri adolf hitler e özeniyor Allah akıl fikir versin bu zavvalılara

SIRADAKİ HABER