Bahçeli: Bizde diktatör olmaz çünkü diktatör Türkçe değil

Devlet Bahçeli, Elazığ'da gazetecilerin sorularını yanıtladı

Bahçeli: Bizde diktatör olmaz çünkü diktatör Türkçe değil

MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye göre "Türkiye'de diktatör olmaz çünkü diktatör Türkçe değil."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Elazığ'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bahçeli, "Evet çıkarsa Erdoğan diktatör olur" yönündeki endişeleri hatırlatan bir soruya "Zannetmiyorum. Bu kadar yılın tecrübesine dayalı yapılmış olan çok acımasız eleştirilere karşı sayın Cumhurbaşkanı eğer gelecekte yönetimde tekrar etkin bir konumda olursa, bu konuları dikkate alarak çalışmalarını sürdürür. Türkiye’de diktatör olmaz. Bir defa diktatör Türkçe değil" şeklinde yanıt verdi.

Bahçeli, kendi iktidarları döneminde kaldırılan ancak bugün Erdoğan'ın sık sık gündeme getirdiği idam cezası konusunda ise "Daha evvelki anayasa değişikliği çerçevesinde biz, özellikle savaş ve savaş benzeri hallerde idamın kalkmasından yana olmadığımızı söyledik. Ama aradan geçen zaman içinde, Türkiye’yi yönetenler, özellikle de AB ile ilişkiler çerçevesinde, idamın kaldırılıp kaldırılmaması konusunda tartışmalara girdiler ve bunun uygulanamaması için de 6. protokolü Türkiye imzaladı. Şimdi ise toplumsal bir talep var. Bu talep karşısında yönetim cevap vermek durumunda" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 20:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
mavi
mavi - 1 yıl Önce

türkçe olmayan birçok kelime var türkçede..o zaman onların da hiçbirisi yok..türkçe olmayan kelimelerin hepsini çıkarın sözlükten en iyisi

Hayir
Hayir - 1 yıl Önce

Onurunu kaca sattin evet oyu cikarsa diktedorlerin zalimi olacaksiniz allah sizin gibi alcaklara bu firsati vermeyecek