Bahçeli: Aşağılık müşavir

MHP lideri Bahçeli, Soma'da vatandaşa tokat atan Başbakanı ve tekmeli müşaviri sert dille eleştirdi

Bahçeli: Aşağılık müşavir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  'Başbakan'ın fıtratında tokat atmak var' diyerek başbakan'ı eleştirdi. Bahçeli, Müşavir Yusuf Yerkel için 'aşağılık' ifadesini kullandı

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli:

Başbakan Erdoğan ’ın “bunun fıtratında bu var” demesi acımasız bir şahsiyetin zırvasıdır. Bu nasıl bir fıtrattır ki sürekli olarak madencilerimizi bulmaktadır.

Başbakan’ın fıtratında hortumlayarak zenginleşmek, madencinin fıtratında toprak altında kalarak can vermek vardır. Başbakan’ın fıtratında önüne gelene tokat atmak, suçsuz günahsız vatandaşlarımıza galiz küfürler savurmak, madencinin fıtratında madenlerde ölmek vardır.

Başbakan’ın fıtratında aşağılık müşavirlerinin yerde kıvranan vatandaşlara tekme atması madencinin fıtratında banka borçları içinde kıvranmak vardır. Bu nasıl bir fıtrattır.

Başbakan Erdoğan Soma’ya gitmiş ve terör estirmiştir. Neredeyse ringe çıkan boksörler gibi gardını almıştır. Başbakan’da anlayış, tolerans kalmamıştır.

Hükümet ve yandaşları utanmasa Soma'daki faciayı bile paralele yapıya mal edecektir. Başbakan manen bitmiş kalben tükenmiştir.
Soma’daki maden rödovans usulüyle söz konusu şirkete verilmiştir. Bu şirket de ihalesiz olarak devlete kömür satmıştır. Hükümet oldukça tartışmalı ve kuşkulu bir uygulamanın tarafı olmuştur.

Sırf siyasete kömür torbasıyla yön vermek, muhtaç vatandaşlarımızın aklını çelmek için mevzuata aykırı işlemlere alenen imza atılmıştır. Toprak altındaki işçilere ek külfetler yüklenmiştir. Bize göre madendeki kaza cinayettir. Denetim eksikliklerinin had safhada olduğu anlaşılmaktadır.

Maden teftişlerde her şey normal çıkmıştır o halde 301 işçimizin ölümü nasıl izah edilecektir. 301 canımızın kaybında kimlerin doğrudan ya da dolaylım parmağı varsa ortaya çıkarılmalıdır. Başbakan ve hükümet de yandaş medya aracılığıyla sorumluluğu üzerinden atmaya çalışmamalıdır.
 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 21:53

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER