Babacan: Türkiye bir düşünce suçluları ülkesi durumuna düştü

"Başta Kavala ve Altan olmak üzere düşünce suçluları serbest bırakılmalı"

Babacan: Türkiye bir düşünce suçluları ülkesi durumuna düştü

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Elazığ ve Bingöl il kongrelerinde konuştu.

Babacan şu ifadeleri kullandı:

"Bugünlerde 'hukuk' demeye başladılar. Türkiye bir düşünce suçluları ülkesi durumuna düştü. Bunca hukuksuzluğu kim yaptı? HSK iki gün önce Osman Kavala hakkında AİHM ve Anayasa Mahkemesi'nde ihlale sebep olanları tespit etmek için yargılandığı mahkemeden kararları istedi. Bakacağız iş nereye gidiyor. Osman Kavala bin günden fazladır cezaevinde. Hukukçu arkadaşlarımıza dosyalarını incelettim. Dosyaların durumu içler acısı, tam bir hukuk garabeti. Osman Kavala’yı, Ahmet Altan’ı ve nice kişiyi cezaevinde tutuyorlar.

Güçlü ekonomi için güçlü hukuk gerektiğini söylemiştik, bizden kopya çektiler. Kopya çeken öğrencinin hali belli oluyor. Yine kopya çekip hepsini serbest bırakırlar diye umut ediyorum. Ama bu bile hukuka uyduklarını göstermez. Talimatla içeri at, talimatla serbest bırak. Hukuk bu değildir.

GÜNDE EN AZ 30 BİN YENİ COVID VAKASI OLDUĞUNU TAHMİN EDİYORUZ'

Vaka sayısını gizliyorlar. Testler, sayı büyümesin diye öyle kolay yapılamıyor. Böyle bir akıl olamaz. Salgını maalesef kötü yönettiler. Her gün tespit edilen vaka sayısına baktığımızda Türkiye dünyada ilk beşte. Tahminize göre günlük en az 30-40 bin yeni vaka var.

Dünyada, vaka sayısı-hasta sayısı ayrımı yaparak vatandaşını aldatmaya çalışan tek ülke de herhalde Türkiye. Üstelik ülkede medya karartması olduğu için basında da durum açıkça görülmüyor. Oysa vatandaşlarımız yoğun bakımda yer bulmakta güçlük çekiyor, hayatını kaybediyor. Koskoca devletin salgına karşı aldığı tek önlem ‘maske takın’ demek olamaz. Ne gerekiyorsa, ilgili taraflarla istişare ederek yapılmalıdır."

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 13:25

YORUM EKLE
YORUMLAR
muhalif ses
muhalif ses - 2 hafta Önce

gelinen noktada bir arpa boyu yol alamadı bu iktidar ülkeyi tekrar imf ye tekrar muhtaç hale getirdiler 90 lara geri döndük kur enflasyon fazi girdabına girdi ülke, hatta ne 90 ları 80 lerin başına döndü ülke neden darbe zihniyyeti gibi anayasa askıda hukuk adalet yok resmen keyfilik var.insanları tahrik ve terörize etmeyi başaramıyor artık etse yine olağanüstü hal gibi yönetecekler zaten yönettiler neredeyse bir iki yıl o yüzden 80 lerin başına döndü ülke desek yalan olmaz.sonra diyorlar yeni bir başlangıç hatta ne yenisi yeni kelimesinide eskittiler yepisyeni diyorlar.sanki 18 yıldır iktidarda başka biri var.yeni türkiye diye diye 40 yıl ülkeyi geri götürdüler.çünkü bunların kelime sözlüğünde kavramlar zıt anlamlıdır.

SIRADAKİ HABER