Babacan İzmir'de: İmar affının yanlış bir uygulama olduğu bir kez daha ortaya çıktı

Ali Babacan, deprem bölgesinde incelemelerde bulundu

Babacan İzmir'de: İmar affının yanlış bir uygulama olduğu bir kez daha ortaya çıktı

İzmir'deki deprem bölgesinde incelemelerde bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, "İmar affının yanlış bir uygulama olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Kentsel dönüşüm sürecinin hızlandırılması, bunun için de genel ekonomik durumun iyileştirilmesi gerekiyor" dedi.

Babacan, hasar tespit çalışmalarının tarafsız ve bağımsız kuruluşlarca yapılmasının önemli olduğunu belirterek, meslek kuruluşlarının yerel ve merkezi yönetimin eksiklerini kapatmaya hazır olduğunu söyledi.

Özel sektör imkanlarının ve bireysel satın alma gücünün canlanmasıyla istikrar ve güven ortamı oluşturulabileceğini, bu şekilde kentsel dönüşümün işleyebileceğini belirten Babacan, "Gecikmeye tahammül yok, artık Kanal İstanbul gibi rant projeleri peşinde koşmaktansa kaynakları acil ihtiyaçlara yönlendirmenin çok önemli olduğunu düşünüyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 14:24

YORUM EKLE
YORUMLAR
hakkı baba
hakkı baba - 4 ay Önce

kanal istanbul a gömecekleri parayı önce kentsel dönüşüm yapsınlar on numara söylem fakat imar affı yapması sadece hükümet sorumlu değil örnek izmir ençok imar affından yararlanan kent yani burada hep chp belediyeciliği var.bu zamana kadar niye kaçak yapılanmaya izin vermiş.iktidar o aralar hem para bulmak hemde yıkılıp yeniden yapılsın kayda girsin diye imar affı yaptı.burada ilk suçlu yerel yönetimlerdir sonra akp iktidarını eleştirmekte fayda var.

hakkı baba
hakkı baba - 4 ay Önce

ali babacanın ikinci on numara söylemi dün mü ne urfada dedi kanal istanbul a yapılacak yatırımı gap a yapmadılar biz yapacağız dedi.tabi ne kadar eyleme dökerler iktidara gelseler orası meçhul da yine de çok haklı bir söylem.tarımda bile ithal ediyor bu ülke geçtik elektronikten arabaya

Kader yada jeofizik
Kader yada jeofizik - 4 ay Önce

Nasıl darbenin siyasi ayağı gizleniyorsa,yıllardır deprem yasalarının getirdiği denetimi ( yönetmelik uygulamalarını) engelleyenler de siyasiler,güçlü müteahhitler,yerel yönetimler ve oradaki vali ve kaymakamlardır. Bunlar da deprem öldürmez,bina öldürürün ayaklarıdır.Hiç birşey değişmez. En büyük sorun da cehalet ve kaderciliktir.

SIRADAKİ HABER