Aytun Çıray, Meral Akşener’in oy oranını açıkladı

Çıray'ın aktardığına göre, Meral Akşener de ikinci turda yüzde 54 alıyor

Aytun Çıray, Meral Akşener’in oy oranını açıkladı

İYİ Parti Sözcüsü Aytun Çıray, 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

KRT’de Çağlar Cilara’nın sunduğu Haber Merkezi programına konuk olan Çıray, ellerine ulaşan son araştırmalara göre, 24 Haziran’daki seçimlerde partilerinin yüzde 22’lere kadar oy alabileceğini, Cumhurbaşkanlığı seçiminin de ikinci tura kalacağını ve ikinci turda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Meral Akşener’in yarışacağını, Akşener’in yüzde 54 oy alarak yeni Cumhurbaşkanı seçileceğini söyledi.

Çıray, “Bize gelen son çalışmalara göre sayın Meral Akşener ikinci tura kalıyor ve sayın Akşener’in ikinci tura kalması halinde yüzde 54 oy alıyor, Cumhurbaşkanı seçiliyor. Bugün İyi Parti diye bir parti, Meral Akşener diye bir lider olmasaydı Türkiye ikinci turu konuşuyor olmayacaktı. Bu seçimler bir devrin sonu, yeni bir devrin başı olacak ve yenilik kadar güçlü bir şey yoktur” dedi.

İyi Parti’nin 18 ila 22 bandında olduğunu ifade eden Çıray, “Parlamento seçimlerinde bize gelen sonuçlarda İyi Parti’nin oyları yüzde 18 ila 22 arasında. Burada kararsız oranları hala çok yüksek. Herkes kendisine şu soruyu sorsun. Tayyip bey ikinci tura kimin kalmasını istemiyor. Kimi televizyonlara çıkarmıyorsa, kimin fikirlerinin ulaşmasını engelliyorsa, kimi yok farz etmeye çalışıyorsa, kime tam medya ambargosu uyguluyorsa, kimin adaylık açıklamalarını yayınlatmıyorsa o kişidir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2018, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER