Ayhan Bilgen: 'Bizimdir Kerkük, Musul' yazanlar orası İngiliz mandasındayken neredeydiniz?

HDP'li Bilgen Kerkük ile ilgili yürütülen tartışmalarla ilgili tweet attı

Ayhan Bilgen: 'Bizimdir Kerkük, Musul' yazanlar orası İngiliz mandasındayken neredeydiniz?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, IKBY'de gerçekleştirilen bağımsızlık referandumuna, IKBY bölgesi içinde kalan Kerkük'teki Türkmen varlığını katırlatarak tepki gösterdi

Bahçeli'nin “En az beş bin ülkücü gönüllü başta Kerkük olmak üzere, Türkmenlerin yaşadığı Türk kentlerindeki varlık, birlik ve dirlik mücadelesine katılmak üzere hazır beklemektedir" çıkışı dikkat çekti.

HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen Kerkük ile ilgili yürütülen tartışmalar ile ilgili olarak "Kars caddelerinde pankartlara 'Hadi gidek usul usul, Bizimdir Kerkük, Musul' yazanlar orası İngiliz mandasında ya da Araplarda iken neredeydi" ifadelerini kullandı.

Bilgen'in Twitter hesabından paylaştığı mesajlar şöyle:

"Demokrasi, birini düşman ilan ederken ve savaşa vergi isterken halka sormaktır.MTV için yapılan zam silah firmalarını mutlu edecek.Kars caddelerinde pankartlara 'Hadi gidek usul usul, Bizimdir Kerkük, Musul' yazanlar orası İngiliz mandasında ya da Araplarda iken neredeydi. Ortadoğu'da Türk'ün de Kürd'ün de Arab'ın da Fars'ın da lehine olan hakkaniyetli,adil bir barış ve herkesin eşit özgür yaşayacağı bir düzen."

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 15:06

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
zahit
zahit - 2 yıl Önce

siz bakmayın söylemlere onlar israili kürtlerden daha çok severler

SIRADAKİ HABER