Arınç’tan Gökçek’e: Birileri kalkmakta sıkıntı yaşıyorsa, kesinlikle altını kirletmiştir

Bülent Arınç, Gökçek’in iddialarına Twitter hesabından sert bir yanıt verdi

Arınç’tan Gökçek’e: Birileri kalkmakta sıkıntı yaşıyorsa, kesinlikle altını kirletmiştir

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in “Gezi' döneminin ardından Bülent Arınç'ı Başbakan' yapacaklardı” sözlerine eski Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'tan yanıt geldi.

Melih Gökçek katıldığı bir televizyon programında, “Gezi' döneminin ardından Bülent Arınç'ı Başbakan” yapacaklardı iddiasında bulunarak, “Recep Tayyip Erdoğan Gezi olaylarında yurtdışından geldiği zaman düşürülmüş ve bitmiş olacaktı.” ifadelerini kullanmıştı.

Bülent Arınç, Twitter'daki hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Melih Gökçek, uzun bir aradan sonra ahlak dışı bir yalana ve iftiraya başvurdu. Belli ki bir sıkıntısı var ve hedef şaşırtmak istiyor. Bir Hint Atasözünde denir ki: 'EĞER BİRİLERİ OTURDUĞU KOLTUKTAN KALKMAKTA SIKINTI YAŞIYORSA KESİNLİKLE ALTINI KİRLETMİŞTİR" ifadelerini kullandı.

Bülent Arınç, Melih Gökçek'e ilişkin Twitter’da yaptığı açıklama şöyle:

"Melih Gökçek'in hezeyanlarını bu açıdan değerlendirmek ve ciddiye almamak gerek. Artık siyasetin komedi unsuru olmuştur. Gülüp geçin...

İ.Melih Gökçek "Devam edebildiğin kadar et" mantığını her sahada uygulayıp; yalana, iftiraya, çirkefliğe de devam edebildiği kadar ediyor.

Ülkemizin; ÜÇ HARFLİ belediye başkanının komikliklerinden ve üstündeki okların hedefini şaşırtma çabalarından daha önemli meseleleri var.

"Geziden sonra Başbakan olacaktı" yalanına ise, bu akşam 19.00'da @tgrthabertv'de cevap vereceğim."

GÖKÇEK NE DEMİŞTİ?

TGRT Haber kanalında 'Neler Oluyor' programına konuk olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, programda çarpıcı bir iddialarda bulundu.

“Gezi' döneminin ardından Bülent Arınç'ı Başbakan” yapacaklardı diyen Melih Gökçek, “Recep Tayyip Erdoğan Gezi olaylarında yurtdışından geldiği zaman düşürülmüş ve bitmiş olacaktı.” dedi.

“Gezi olayları sırasında Sayın Cumhurbaşkanımız yurt dışındaydı. Bülent Arınç kendisine vekalet ediyordu. Bülent Arınç bunları Taksim Platformu adı altında çağırdı. Taksim Platformu Gezi olaylarını güya durdurmak için bir liste sundu. Öneriler listesinde ne diyecek ağacı kesme, yeşil alanı arttır demesi lazım. Bunların 4 tane ana isteği, köprüyü yapma, kanalı yapma, 2 tane termik santrali yapma, en önemlisi de üçüncü havalimanını yapma.

İlk defa söylüyorum bunu, yarın da manşet olacak her yerde. Recep Tayyip Erdoğan Gezi olaylarında yurtdışından geldiği zaman düşürülmüş ve bitmiş olacaktı. Partinin içinde FETÖ’cü milletvekilleri hazırdı ve bir FETÖ’cünün lafıdır, Hüseyin Gülerce’nin bizzat kendisine söylenmiştir, ‘Bülent Arınç Başbakan olacaktı.’ O tarihte hazırlanmış ve bitmişti. Bülent Arınç, şimdi buna ‘evet’ der, ‘hayır’ der onu bilemem ama ben bundan yüzde yüz eminim. AK Parti iktidarına yeni bir şekil vereceklerdi. Bu uluslararası bir operasyon, Recep Tayyip Erdoğan’ı uzaklaştırma operasyonu.”

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2017, 11:23

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER