Arınç: Hakan Fidan yeniden MİT Müsteşarı olacak

Hakan Fidan AKP milletvekili aday adaylığını çekmişti

Arınç: Hakan Fidan yeniden MİT Müsteşarı olacak

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, AKP milletvekili aday adaylığını çeken Hakan Fidan'ın Başbakan Davutoğlu tarafından MİT Müsteşarı olarak görevlendirdiğini açıkladı.

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin Hakan Fidan ile ilgili sorduğu soruları da yanıtlayan Arınç, Hakan Fidan'ın Başbakan Davutoğlu tarafından yeniden MİT Müsteşarlığı için görevlendirildiğini açıkladı.

Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan Bülent Arınç şöyle konuştu:

"Son günlerde en çok konuştuğumuz isim. Bildiğiniz gibi Fidan aday adaylığı için müracaatta bulundu. İlk haberdar olanlardan biri benim. Ben ilk an, 'Sadece milletvekili olmak için istifa etmişse yazıktır. Keşke bunu yapmasaydı' demiştim. Bu belki garip karşılandı ama daha sonra Cumhurbaşkanı benim düşüncelerime yakın bir ifade de bulundu. Sıcak bakmadığını ve o kurumun Türkiye için çok gerekli bir kurum olduğunu ifade etti, zaman zaman da tekrarladı. Bütün bu konuşmalar hafızalarda. Bugün itibariyle aday adaylığından vazgeçerek durumunu iletti. Açıklaması da basına düştü. Başbakanımızın Cumhurbaşkanı ile birlikte karar verdi. Başbakan Hakan Fidan'ı yeniden MİT Müsteşarlığı için görevlendirdi. Yakında bu göreve başlayacak."

İlgili Haber: http://www.demokrathaber.net/siyaset/hakan-fidan-akp-den-adayligini-geri-cekti-h45960.html
 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2015, 21:12

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER