Ankara'daki HDP saldırısının zanlısı yakalandı

HDP Ankara İl Binası’ndaki bıçaklı saldırı ile ilgili 1 kişi gözaltına alındı…

Ankara'daki HDP saldırısının zanlısı yakalandı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Parti Meclisi üyesi Ahmet Karataş, partisinin genel merkezi önünde uğradığı bıçaklı saldırıda yaralandı.

Ahmet Karataş, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, Karataş'ın yedi bıçak darbesi aldığını söyledi.

Partisini İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "AKP partimizi hedef gösterdi. HDP PM üyemiz Ahmet Karataş Ankara il binamızın önünde saldırıya uğradı. Boğazı kesildi. Durumu ağır" dedi.

Karataş'ı bıçakla yaraladığı iddia edilen zanlı ise yakalandı.

Altındağ'da akrabasının evinde gözaltına alınan zanlı, ifade işlemleri için emniyete götürüldü.

‘PLANLI SALDIRI’

HDP Merkez Yürütme Kurulu"ndan yapılan açıklamada da, partinin günlerdir hedef gösterildiği, saldırının "planlı ve örgütlü" olduğu belirtildi. Açıklamada şu ifadeler de yer aldı:

"Bu saldırı günlerdir partimize yönelik sürdürülen linç kampanyasının bir sonucu olarak yaşanmıştır. Başta hükümet yetkilileri ve bazı basın yayın organları ile kimi köşe yazarlarının günlerdir Eş Genel Başkanımızı ve partimizi, milletvekillerimizi, yöneticilerimizi hedef gösteren açıklama ve yayınları tüm uyarılarımıza rağmen kesintisiz ve sistemli bir biçimde sürdürüldü. Bu sabah gerçekleşen saldırı da tüm bu linç kampanyasının ve hedef gösterici yayınların ardından yaşandı. Bu karanlık saldırıyı ve arkasındaki odakları, bu saldırıya zemin yaratanları kınıyor ve lanetliyoruz."

HDP hükümeti ayrıca "sürdürdüğü linç kampanyasından vazgeçmeye" çağırdı. (BBC Türkçe)

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2014, 13:41
YORUM EKLE