Ankara'daki silahlı saldırının ardından HDP'den açıklama

HDP, Hükümet'e, 'Seçim güvenliğini sağlayın' çağrısında bulundu

Ankara'daki silahlı saldırının ardından HDP'den açıklama

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu, Ankara'daki parti Genel Merkezi'ne yönelik silahlı saldırının ardından bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Eşitlik, özgürlük, demokrasi, barış ve adalet mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz," denildi.

PARTİ ÇALIŞANLARI VE POLİS MEMURLARI YARA ALMADI

HDP tarafından yapılan açıklamada, partinin Genel Merkez binasına bugün sabaha karşı silahlı saldırı düzenlendiği belirtilerek, "Yoldan geçen bir araçtan pompalı tüfekle açılan ateş sonucu parti binamız ve binamızın önünde asılı olan bayraklar zarar görmüştür. O saatte partide görevli olan gece nöbetindeki parti çalışanımız ve güvenlik kulübesindeki polis memurları yara almamıştır," denildi.

Açıklamada, "Bu kendini kaybetmiş zihniyete boyun eğmeyecek, provokasyon peşindeki bu acınası zihniyetin sahiplerinin ülkenin geleceğini karartmasına asla izin vermeyeceğiz," vurgusu yapıldı.

HÜKÜMET'E ÇAĞRI: SEÇİM GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYIN

Bu ve benzeri provokasyonların HDP'yi durduramayacağının söylendiği açıklamada; "Halkların Demokratik Partisi olarak, eşitlik, özgürlük, demokrasi, barış ve adalet mücadelemizi, bu değerlerin gözü kara düşmanlarına karşı tüm alanlarda kararlılıkla sürdüreceğiz. Haziran 2015 seçimlerinde meclise girerek toplumsal barış ve adaletin en büyük güvencesi olacağız. Bu tür provokasyonlarla bizi durduracağını veya yıldıracağını sananlar yanıldıklarını görecekler," denildi.

Açıklamada son olarak Hükümet'e seslenilerek, "seçim güvenliğinin sağlaması yönünde uyarıyoruz ve faillerin bir an önce yakalanmasını bekliyoruz," denildi. (Demokrat Haber)

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2015, 12:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
hdp batman
hdp batman - 3 yıl Önce

Rrrrrrrrr