'Ana sınıfı'nda parti logolu AKP siyaseti

Tabakların üzerindeki yazılar 'güzel görüntü olsun diye' konulmuş...

'Ana sınıfı'nda parti logolu AKP siyaseti

Bartın'ın Gölbucağı Mahallesi'nde bulunan Şehit Üsteğmen Aydın Aydoğmuş İlkokulu'nun ana sınıfında 11 Aralık tarihinde Yerli Malı Haftası kutlandı. Etkinliğe, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ve yönetim kurulu üyeleri de katılırken, çocuklara üzerinde partinin logosunun olduğu "Ak Parti Bartın İl Kadın Kolları Başkanlığı" yazan kartın bulunduğu, içerisinde birer elma, muz ve mandalinanın bulunduğu tabaklar verildi.

Etkinliğin ardından partililer, okul müdürü Ali Kadıncı ve öğretmenler çocuklarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

AKP Bartın İl Kadın Kolları etkinlikte çekilen fotoğrafları sosyal paylaşım sayfasında 'Yerli malı yurdun malı, herkes bunu kullanmalı' başlığıyla yayınladı.

"SİYASİ BİR AMAÇ YOK"

AKP Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya yaptığı açıklamada, "Biz kadın kolları üyelerimizle birlikte Yerli Malı Haftası için ilköğretim okuluna gittik. Orta haldeki vatandaşların yaşadığı okullardan birisidir. Yerli Malı Haftası için teşkilatımızla birlikte böyle değerlerin korunması gerektiğini düşünerek, okulu ziyaret ettik. İçerisinde İzmir mandalinası, yerli muz ve Amasya elmamız vardı. Ve onları tabaklarda öğrencilerimize hiç olmazsa öğle yemeğinde yemelerini sağladık. Bu bir reklam değildi. Herhalde diğer muhalif gruplar tarafından ters anlaşıldı. Biz de orada sadece bir fotoğraf aldık. Güzel bir ortamdı. Kesinlikle siyasi bir amaç yapılmadı. Kesinlikle bizim amacımız siyasi değildir" dedi.

TABAKLARIN ÜZERİNDEKİ YAZILAR GÜZEL GÖRÜNTÜ OLSUN DİYE KOYULMUŞ

Kurtkaya meyve tabaklarının üzerindeki yazıyla ilgili olarak ise, "Biz onu güzel bir görüntü olsun diye çektik. Kendi Facebook sayfamızda yayınladık. Kendi adımıza çektiğimiz bir fotoğraftı" dedi.

CHP TEPKİ GÖSTERDİ

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, AKP'lilerin eğitim kurumlarında ana sınıfı öğrencileri üzerinden siyaset yapmalarını yakıştıramadığını belirtti. Yalçınkaya, bu tür olayların bir daha yaşanmamasını ümit ettiğini açıklayarak, okulda bu tür siyasi faaliyetlere göz yuman okul yöneticileri hakkında da derhal soruşturma başlatılması gerektiğini söyledi.

Bartın Milli Eğitim Müdürü İsa Şeker ise konu hakkında açıklamada bulunmadı. (cnn)

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2012, 11:20

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER