'Alo Fatih'ten 10 tane Dallas çıkar!'

Mustafa Sarıgül, Başbakan Erdoğan'ın kendisiyle ilgili Fatih Saraç'la yaptığı telefon görüşmesine tepki gösterdi...

'Alo Fatih'ten 10 tane Dallas çıkar!'

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Başbakan Erdoğan'ın kendisiyle ilgili Fatih Saraç'la yaptığı iddia edilen telefon görüşmesine tepki gösterdi. Sarıgül, 'Hüsamettin Özkan sponsorunuz mu?' sorusuna ilginç bir yanıt verdi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül bugün bir basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu. Sarıgül'ün açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"BUNA 'PES' DEMEK YETMEZ"

- İki gün önce Türkiyemiz'de yeni bir Alo Fatih Saraç yaşanmıştır. Sayın Başbakan Alo Fatih Saraç hattını arayarak benimle ilgili haber yapılmasını maalesef yasaklamıştır. Buna sansür uygulaması denir. Sayın Başbakan şahsıma sansür uygulamıştır. Buna pes demek yetmez, yok artık demek yetmez. Başbakan’ın benim hakkımda gereğini yapın demesi sıradan bir olay değildir. Bu sansürcü anlayış demokrasilerde kabul edilemez. Bu olay gerçek demokrasilerde yaşansa, o ülkede yer yerinden oynar. Başbakan ve hükümet bu olay Almanya’da Fransa’da yaşansa, Başbakan’ın ve hükümetin derhal istifa etmesi lazım.

- Türkiye’yi ileri demokrasiler arasına sokacağını söyleyen, sayın Başbakan’ın geldiği nokta ibret vericidir. Sayın Başbakan artık yasakçı ve sansürcü bir başbakandır. Seçme ve seçilme hakkının önüne engel koymaktır. Haber alma hakkını gasp etmektir. Sayın Başbakan kendisini dünya lideri ilan ederken Avrupa’ya ayar çektiğini sanan sayın Başbakan, meğer bir elinde kumanda diğer elinde telefonla medyaya ayar veriyormuş.

"ALO FATİH'TEN 10 TANE DALLAS ÇIKAR"

- Alo Fatih Saraç hattında sayın Başbakan’ın neler söylediğini bir kez daha dinleyelim. (Görüşme tapelerini dinletti.)

- Alo Fatih Saraç’tan 10 tane Dallas çıkar, Tayyip’ten de Sarıgül’e sansür çıkar. Tweetleri buradan görüyorsunuz. Bu korku CHP İstanbul’da kazanacak korkusudur. Sarıgül’den korkuyorlar, CHP’den korkuyorlar. Sarıgül kazanacak size İstanbul’da at oynatamayacak. Sayın Başbakan istiyor ki İstanbul’u kendisi yönetsin. Belediye başkanı acentelik yapsın. Sadece Başbakan’ın isteklerini yerine getirsin. Başbakan istiyor ki tokmak kendisinde, davul belediye başkanının elinde dursun. Bunlar CHP ile olmaz, Sarıgül ile olmaz. Onun için Alo Fatih Saraç hattını arıyorlar.

- Sayın Başbakan bir süre önce şunları söylüyordu. “Manşetlerin dediği değil milletin dediği olur” öyleyse niye Alo Fatih Saraç hattını arıyorsunuz? Tarih bize göstermiştir ki iktidar hırsına yenik düşenler her zaman kaybetmeye mahkumdur. Akla vicdana adalete sığmayan işler yapan yönetimlerin ömrü hep kısa olmuştur. AK Parti de kaybedecektir. Bunların dümen suyuna giden medya da kaybedecektir. Bu toplantıyı, zulme haksızlığa razı olmayacağımı göstermek için İstanbul İl Başkanım Oğuz Kaan Salıcı ile yapıyorum. Ben CHP’nin hakkını kimseye yedirtmem. Yandaş medya sizin olsun, duvarlar, sokaklar ve meydanlar da inşallah bizim olsun. Halkla beraber hak kazanacak İstanbul’da. İstanbul’da kin dönemini, nefret dönemini inşallah bitireceğiz. İstanbulumuzda varlık içinde birlik içinde özgür bir şekilde yaşayacağız. İstanbulumuzun yüzde 100’ünü kucaklayacağız.

- Bize oy versin vermesin herkesin, ağacın, kuşun, taşın hakkını biz koruyacağız. İstanbul’u yurttaşlarımızla beraber yöneteceğiz. Ateş üzerine çul örtmekle ateş söndürülemez. İstanbul’dan geldiler ama istanbul’dan gitmek istemiyorlar. Maç başladı hakem faulleri görmüyor ama yurttaşlarımız neyin doğru olup olmadığını görüyorlar. CHP’nin düşüncelerini İstanbullu yurttaşlarımla ev ev metro metro ev ev.

- Alo Fatih Saraç, Alo Fatih Saraç, umarım ki bu yayını Alo Fatih Saraç. Alo Fatih Saraç Alo. Ulaşamıyorum kendisine. Umarım kendisi objektif bu çalışmaları yayınlar. Basın mensubu arkadaşlarımdan ricam güçlüden yana değil haklıdan yana olun. Hayatımın en üzüntülü en sıkıntılı basın toplantısını yaptığımı, ileri demokrasi diye gelenlerin koltuklarını korumak için yaptıklarını bir kez daha gördünüz.

- Dün genel başkanımız Kılıçdaroğlu , bu kaseti yayınlarken, bir iki ekran dışında ekranlar karartıldı. Size ağır geleni lütfen başkasına yapmayınız. Koltuğunuzu korumak için toplumlara zulüm yapmayınız.

- Mustafa Sarıgül, uzun yıllardan beridir Türk siyasetinin içerisinde görev yaptı. Aktif görev yapan siyasi kişilerle ilgili olarak da dünyanın her tarafında konuşmalar olabilir. Sarıgül de toplumun her kesiminde dil ırk mezhep farkı gözetmeden bütün yurttaşlarımıza ulaşacak. Sarıgül’ün ötekisi yok. Mustafa Sarıgül’ün adaylığı iki yıldır her kesimde konuşuluyor, merak uyandırıyor. Aday güçlü olmasa, çok zayıf olsa kimse sormaz. Sarıgül dünyanın her noktasında konuşuluyor.

- Ben milletvekili olduğum dönemde de, TBMM Başkanlık divanında olduğum dönemde de, o gün de çalışmalarımız hep oldu. Benim görevim bana oy veren yurttaşlarımın sevgisini saygısını boşa çıkarmamak. Ama bana oy vermeyen özellikle AK Parti'ye oy veren yurttaşlarımın gönüllerini almak.

Haliç’te sayın Başbakan sayesinde mi balık tuttunuz? Kendisi böyle bir imada bulundu.

Cevap: Sayın Başbakan döviz yükseldi İstanbul diyor, aday tanıtımı yapıyor İstanbul diyor. Sayın Başbakan’ın aklı İstanbul’da, fikri Sarıgül’de. Kendisini anlıyorum.

Parti Meclisi’nde Aydın Ayaydın, Fethullah Gülen’i arayıp Sarıgül aday olacak diyor. Siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu bilgi ne için verilmiştir? İstanbul’da cemaatle iş birliği yapılacak mı?

Oğuz Kaan Salıcı: Sarıgül’ün adaylığı uzun süredir konuşuluyor. CHP adayı olacak mı olmayacak mı? Böyle bir konunun bizim bir milletvekilimiz tarafından konuşulması tarafından yanlışlık sıkıntı görmüyorum. Bunun arkasında komplo aramaya gerek yok. Eğer birileri kendilerini cemaatçi olarak görüyor ve Sarıgül’e oy vermekten gocunmuyorsa biz oy almaktan gocunmayız. Eğer birileri sosyalist devrimci milliyetçi siyasetten gelerek Sarıgül’e oy vermekten gocunmuyorsa biz de oy almaktan gocunmayız.

Mustafa Sarıgül: Hiçbir muhtarıma direktif veremem. Çok doğrudur, CHP belediye başkanlarımız ilçelerini muhtarlarla beraber yönetecek. Bir mahallede ekonomisi bozuk bir vatandaşımız varsa muhtarlarımızla ulaşacağız. Muhtarlarım benim başımın tacı olacak. Muhtarlarım demokrasinin ilk basamağıdır. Benim şu anda hiçbir şekilde hakkımda açılmış şu an şu saat şu dakika itibariyle tek bir dava yok.

Hüsamettin Özkan sizin sponsorunuz mu?

Cevap: Benim 1974 yılından beri ağabeyimdir. Çok sıkı dostluğum vardır. Kendisiyle birlikte olmaktan, sohbet etmekten dün onurların ve gururların en büyüğünü duydum. Bugün de duyuyorum. Ne zaman bir konuda bir sohbet etme imkanı bulsam, her zaman kendisinin bilge kişiliğinden yararlanırım. Benim sponsorlarım var, binlerce yurttaşımız. Sponsorla bu iş olursa biz sayın Başbakan'la yarış edemeyiz. Benim arkadaşlarım bana menfaatle değil, merhametle yaklaşır. Billboardlarda bizim burnumuzu bile göstermiyorlar. O gün Beyoğlu'na yangına gidiyorum. Dört kanal beni görünce hemen kaçıyor. Yarın bizim iktidarımızda da hiçbir medya mensubu arkadaşımızın bizim lehimize haber yapmasını istemeyiz. Taraflı yayın yapan gazetelerin tirajları düşer. (Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2014, 00:06

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER