Akşener’den seçim iddiası: Cumhurbaşkanlığı seçimi 2019’a kalmaz

Akşener, Sivas’ta gündemi değerlendirdi, İYİ Parti'nin baraj sorunu olmadığını savundu

Akşener’den seçim iddiası: Cumhurbaşkanlığı seçimi 2019’a kalmaz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Sivas il teşkilatının açılışında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin mutlaka değişmesi gerektiğini ifade eden Akşener, ekonominin kötü gittiğini, gençlerin iş bulamadığı söyledi.

İYİ Parti’nin baraj sorunu olmadığını ve ilk seçimde iktidarı alacaklarını öne süren Akşener,"Böyle bir Türkiye sürdürülemez. Korku dağları sardı" diye konuştu.

Akşener ayrıca, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin de 2019’dan önce yapılacağını öne sürerken bunun için 15 Temmuz 2018 tarihini öngördüğünü söyledi.

Akşener, "Ben Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2019’a kalmayacağını düşünüyorum. Erdoğan’ı iyi tanıyan bir siyasetçi olarak 15 temmuz 2018’de genel seçimlerle partili Cumhurbaşkanlığı seçiminin öne alınacağını düşünüyorum. Bu bir bilgi değil, öngörü yani bir okuma. Bakalım siyasi öngörülerim doğru çıkacak mı? Cumhurbaşkanlığı konusunda da çok iddialıyız. Görünen o ki bugüne kadar sayın Erdoğan rakiplerini kendisi seçti. Yani buna siyasi literatürde seçilmiş rakip denir. Seçilmiş rakip sistemini ortadan kaldıran İYİ Parti. Çünkü diğer muhalefet partilerinin Sayın Erdoğan tarafından tanzim edildiği süreç var" dedi.

Kaynak: Hürriyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER