Akşener'den 'sadat' iddiası: Silahlı eğitim kampları bulunduğunu duyuyoruz

Akşener, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

Akşener'den 'sadat' iddiası: Silahlı eğitim kampları bulunduğunu duyuyoruz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampları kurulduğunu duyduklarını söyledi.

Akşener, “Tokat ve Konya'da silahlı eğitim kampları bulunduğunu duyuyoruz, bu iddialar söyleniyor. Araştırılırsın ve bize bilgi verilsin” dedi.

‘SANDIK NAMUSUMUZ’

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, partisinin seçim eğitim merkezleri kurduğunu ifade eden Akşener “Önemli olan sandığa sahip çıkmak. Sandık namusumuz. O sandığı koruyacağız. Kendi hakkını koruyamayan başkasının hakkını koruyamaz. ‘Bunlar istediğini yaparlar' düşüncesiyle sandığa sakın gitmemezlik yapılmasın” dedi.

‘İNSANLARI ÇATIŞMALARIN İÇERİSİNE SÜRÜKLEYECEKLER’

 “Son dönemde üniformalar uzun namlulu silahlarla bazı kişiler ortalıkta dolaşıyor” iddiasında bulunan Akşener, “Bunlarla ilgili çok önemli iddialar var. Örneğin Tokat ve Konya'da silahlı eğitim kampları bulunduğunu duyuyoruz, bu iddialar söyleniyor. Araştırılırsın ve bize bilgi verilsin. Bunların seçim döneminde rol alacakları, istenmeyen bir sonuç çıkması halinde karışıklık yaratacakları yolunda yoğun söylentiler var. Bunlardan birisi de Sadat diye bir yapı. İnanın Sadat da diğer yapılar da benim için toz zerresidir. Bu malum yapılar insanları çatışmaların içerisine sürükleyecekler. Şimdiden uyarıyorum ve önlem alınmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

‘SANDIK BAŞLARINI SADAT'ÇILAR TUTACAK’ DİYE KORKU AŞILIYORLAR’

AKP’nin seçmeni sandıktan uzak tutmak istediğini savunan Akşener, “Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili yapılan anketlerde 50 artı 1'i ferah ferah göremiyorlar o yüzden AKP'de asabiyet var. Vatandaş ‘Hile olacak, oy kullansak ne olur' dememeli. Seçmeni sandıktan uzak tutmak istiyorlar. ‘Sandık başlarını Sadat'çılar tutacak, falanca silahlı örgüt tutacakmış' diye vatandaşa korku aşılıyorlar. Ben de her fırsatta onlara ‘korkmayın' diyorum. Korku kelimesi sinsi şekilde insanların ilklerine işleyen bir kelime olmuş. Bizim huzura ihtiyacımız var bunu da sağlayacağız” diye konuştu.

“Yabancılar bana iki soru yöneltiyorlar. Birincisi ‘Seçime girebilecek misiniz?'İkincisi de ‘Korkmuyor musunuz?' Bunlar ülkemiz adına çok üzüntü verici sorular” diyen Akşener, “Partimizin seçime sokulmayacağını, benim cezaevine atılacağımı düşünüyorlar. Buradan çıkan sonuç seçim kazanmak için AKP'nin her şeyi yapabileceğidir. Çok üzüntü verici bir şey. Ben de yabancılara ‘Seçime girebiliriz, bir şey olmaz. Erdoğan kendine bir kadından korktu dedirtmez. Ülkemiz adına rahat olun' diyorum” dedi.

Kaynak: Sözcü


YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Günaydın demek lazım Aksenere . Safari kurulalı yıllar oldu. Türkmenlerin Suriye'de ayaklanmasında etkin rol oynayan Sadati şimdi mi gördü. Herkes bilirkişi Özgür Suriye ordusu militanları bu örgüt tarafından eğitildi ve yönlendirildi.

SIRADAKİ HABER